Porażka w Puławach i scysja z kibicami

21:53, 10.07.2021 KS Aktualizacja: 22:17, 10.07.2021

Działo się na meczu w Puławach. Pogoniści przegrali 0:4 z Wisłą, a w końcówce i po meczu siedleccy kibice dali wyraz swojego niezadowolenia.

Najbardziej oberwał trener Bartosz Tarachulski, który został obwiniony za kompromitujący - zdaniem kibiców - wynik z beniaminkiem II ligi. Fani Pogoni licznie przybyli do Puław, ponieważ łączy ich zgoda z Wisłą. W 85 minucie siedlczanie stracili gola na 4:0 i się zaczęło. W kierunku trenera posypały się inwektywy i nawołania do odejścia z klubu. Po meczu konflikt nie wygasł. Przez kilka dobrych minut trener i drużyna nasłuchali się. Kibice domagali się nie tylko odejścia Tarachulskiego, ale też większej waleczności ze strony piłkarzy, domowych zwycięstw i awansu do I ligi. W rolę mediatorów dość skutecznie wcielili się Rafał Misztal i Wojciech Trochim.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando dobrze usposobionych gospodarzy. To jednak Pogoniści jako pierwsi stworzyli dogodną sytuację. W 11 minucie Kacper Kołotyło popisał się efektowną paradą po strzale Macieja Górskiego z głowy. Wiślacy odpowiedzieli niecelnym strzałem Bartłomieja Bartosiaka z rzutu wolnego. W 18 minucie testowany zawodnik u gospodarzy o swojsko brzmiącym imieniu Dylan do spółki z Adrianem Paluchowskim rozklepali siedlecką defensywę, jednak Rafał Misztal był na posterunku. Siedlecki golkiper należał do najbardziej zapracowanych piłkarzy na boisku. Raz po raz jego możliwości sprawdzał znakomicie grający Ednilson Furtado. W 37 minucie ponownie gola szukał Górski, lecz Kołotyło również w tej sytuacji pofrunął efektownie i obronił. Wisła strzeliła dopiero w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie. Testowany Dylan wykorzystał błędy siedleckich defensorów i przymierzył przy dalszym słupku.

Do przerwy było 1:0 dla beniaminka z Puław. Należy jednak wspomnieć, że w pierwszych 20 minutach z powodu urazów Pogoń straciła Michała Kobiałkę i Wojciecha Trochima. Szczególnie uraz pierwszego z wymienionych pomocników pozostawił po sobie gorzej wyglądające pozostałości.

Od początku drugiej połowy Duma Powiśla ruszyła do ataków. W kilku sytuacjach Pogoń szczęśliwie się broniła, jednak pokłady fartu zdołały się wyczerpać po kwadransie z niewielkim okładem. W przeciągu trzech minut najniższy na boisku Łukasz Kacprzycki skompletował dublet. Najpierw trafił z rzutu karnego (po faulu Mateusza Piotrowskiego na Emilu Drozdowicza), a następnie głową (po centrze Krystiana Putona). W 85 minucie 17-letni Jakub Konc dobił Pogonistów i ustalił wynik spotkania.

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 4:0 (1:0)

Bramki: zawodnik testowany II 45, Łukasz Kacprzycki 63 k, 65, Jakub Konc 85

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 33. Maksym Wadach) – 99. Miguel López (46, 8. Hubert Antkowiak), 31. Maciej Wichtowski, 18. Kamil Rokosz (46, 8. Robson Luiz Ricardo, 67, 18. Kamil Rokosz), 25. Michał Kwiecień (46, 14. Krystian Miś) – 7. Miłosz Przybecki (71, 34. Cezary Bujalski), 6. Wojciech Trochim (20, 16. Mateusz Piotrowski), 77. Michał Kobiałka (5, 10. Marcin Kozłowski, 67, 21. Dominik Leszczuk), 11. Wiktor Preuss, 23. Franciszek Wróblewski (67, 32. Dawid Nojszewski) – 22. Maciej Górski (75, 17. Adriano Chegancas)