Mały finał nie dla siedleckich rugbistów

19:55, 19.06.2021 KS Aktualizacja: 20:00, 19.06.2021

MKS Pogoń Awenta Siedlce przegrał 10:34 z Orkanem Sochaczew. Porażka okazała się bolesna w skutkach.

Siedlczanie potrzebowali zwycięstwa, aby przedłużyć swoje szanse na brązowe medale. Tylko tyle i aż tyle. Orkan udowodnił, że wygrana w poprzedniej kolejce z Ogniwem Sopot nie była przypadkiem.

Od pierwszych minut podopieczni Macieja Brażuka osiągnęli optyczną przewagę. Doświadczona drużyna Pogoni nie była w stanie znaleźć sposobu na wygłodniałych sukcesu sochaczewian. Po około 10 minutach wynik spotkania otworzył Edwin Jansen. To nie zadowoliło gości z Sochaczewa. Prowadzenie 17:0 pokazało moc Orkanu. Siedlczan stać było jedynie na odpowiedź w postaci przyłożenia Przemysława Rajewskiego. Do przerwy i tak było 24:5 dla rywali.

Na początku drugiej połowy przyłożenie zaliczył Marcin Krześniak. Z siedlczan całkowicie zeszło powietrze. W końcówce obie drużyny przyłożyły sobie po razie. Orkan wygrał 34:10.

W meczu o trzecie miejsce zagra Orkan. Rywalem sochaczewian będzie Skra. Mecz odbędzie się w Warszawie.

MKS Pogoń Awenta Siedlce – Orkan Sochaczew 10:34 (5:24)

Punkty: Przemysław Rajewski 5 (P), Eduard Wertyłećkyj 5 (P) – Artur Fursenko 10 (2 P), Jakub Budnik 5 (P), Edwin Jansen 5 (P), Marcin Krześniak 5 (P), Pieter Steenkamp 4 (2 pd)

Pogoń: 1. Davit Chaduneli (67, 17. Kacper Górzyński), 2. Adrian Chróściel (60, 16. Piotr Skałecki), 3. Isitolo Tuumotooa (44, 26. Dawid Rajewski), 5. Marek Mirosz, 5. Krystian Olejek (47, 19. Bartłomiej Bareja), 6. Norbert Kargol (78, 28. Arkadiusz Radzikowski), 7. Maciej Panasiuk, 8. Eduard Wertyłećkyj, 27. Dawid Lorentowicz, 10. Krystian Adamiak (43, 13. Romeo Nkoane, 60, 21. Kacper Dębek), 11. Tomasz Biernacki, 12. Patelesio Sili, 15. Przemysław Rajewski, 23. Adam Dudek (65, 22. Jakub Mątewka), 14. Łukasz Korneć