Bieg Ogińskiej za nami. Święto aktywności fizycznej

22:47, 13.06.2021 KS Aktualizacja: 22:47, 13.06.2021

Bieg Ogińskiej na stałe i na dobre wpisał się w siedlecki kalendarz imprez rekreacyjnych. Impreza idealnie łączy aktywność fizyczną z możliwością poznania lokalnej przyrody.

Organizatorzy zadbali, aby trasa była zróżnicowana – zarówno pod względem widoków, jak i nawierzchni. Na starcie stawiło się ponad 100 biegaczy i nordickowców. Jak przystało na bieg patronki naszego miasta to siedlczanie dominowali.

Punktualnie o 9:00 na trasę wyruszyli biegacze. Jako pierwszy 10-kilometrową trasę złożoną z czterech równych pętli przekroczył Piotr Sobiczewski z Siedlec. Łukasz Żuk (Emil Król Team) osiągnął identyczny czas (40.12), ale przegrał rywalizację na finiszu. Trzecią lokatę zajął Paweł Janiak (Triathlon Siedlce Club).

W rywalizacji pań najlepsza była Beata Dąbrowska (Yulo Run Team Siedlce) z czasem 48.13. U jej boku miejsca na podium zajęły Iwona Oleksiak (Victus Rębków) oraz Barbara Jóźwiak (Yulo Run Team Siedlce).

Miłośnicy maszerowania z kijkami mieli do pokonania pięć kilometrów. Pierwszą trójkę u mężczyzn stworzyli Dariusz Borkowski (Nowi Siedlce), Paweł Jagieła (TKKF Biała Podlaska) oraz Paweł Pietruczanis (Aktywni Węgrów). Z kolei wśród pań najszybciej dystans pokonały Jolanta Zapałowska (Slow Jogging Siedlce), Monika Madej z Łukowa oraz Marzena Prekurat (Nowi Siedlce).