Od dominacji do emocji w końcówce. Łosice wygrywają ze Stanisławowem

14:48, 03.06.2021 K.U Aktualizacja: 15:53, 03.06.2021

W meczu zaległej ze względu na pandemię, 16 kolejki Keeza klasy A, zespół ŁDK Łosice pokonał na swoim obiekcie Tęczę Stanisławów 2:1.

Liczne niedogodności nie pozwoliły obu zespołom rozegrać spotkania w optymalnym zestawianiu. Gospodarze ze względu na kartkową pauzę Macieja Szpury, przystąpili do spotkania bez nominalnego napastnika. Goście na blisko stukilometrowy środowy wyjazd do Łosic, wybrali się również z uszczuploną liczbą rezerwowych. Mimo tych trudności, oba zespoły pozbawione już w tym sezonie szans na awans, pragnęły pokazać się z jak najlepszej strony, zgarniając komplet punktów.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dominacji gospodarzy, którzy mimo przewagi w posiadaniu piłki,potrafili zaznaczyć swoją przewagę tylko jedną bramką. W 11 minucie z rzutu rożnego na długi słupek dośrodkował Łukasz Naumiuk, a uderzeniem głową pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Dawid Ułasiuk. Kolejne próby Naumiuka, Kacpra Wyrzykowskiego i innych zawodników ofensywnych łosiczan, trafiały w dłonie Kacpra Lenarda, bądź minimalnie mijały światło bramki Tęczy.

W drugiej połowie kolejny cios zadali gospodarze. W 55 minucie Michał Piekut faulował w polu karnym Pawła Bartoszuka. Bezbłędnym egzekutorem z jedenastego metra okazał się Łukasz Naumiuk. Od tego momentu, do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić goście. W 77 minucie dobrze uciekającego w tempo Łukasza Glanowskiego uruchomił Tomasz Gańko. Pomocnik Tęczy z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Piotrem Jaszczukiem. Bramka kontaktowa dla Tęczy stała się faktem. W końcówce przyjezdni mieli trzy stuprocentowe akcje na strzelenie kolejnych bramek, jednak szczęście nie było tego dnia po ich stronie. Gospodarze mimo słabej końcówki zgarnęli komplet punktów i wciąż mają szansę zakończyć sezon na trzecim miejscu.

W kolejnej kolejce piłkarze łosickiego ŁDK udadzą się do Małkini Górnej, gdzie w niedzielę 6 czerwca o 17 podejmą pewną już awansu do ligi okręgowej Kosovię Kosów Lacki. Tęcza Stanisławów rozegra teraz maraton czterech pod rząd spotkań u siebie, a pierwszym rywalem w tym cyklu będzie w niedzielę 6 czerwca o godzinie 18 drużyna ULKS Gołąbek.

02.06.21, 18:10 Łosice
Keeza klasa A: ŁDK Łosice - Tęcza Stanisławów 2:1 (1:0)

Bramki: Dawid Ułasiuk 11, Łukasz Naumiuk 55 (k) - Łukasz Glanowski 77

ŁDK - 12. Piotr Jaszczuk - 16. Daniel Żek, 6. Mariusz Szupiluk, 3. Dominik Marczewski, 13. Jakub Głuchowski (72, 15. Artur Chraszcz) - 22. Kajetan Rosiak (68, 19. Emil Knapiuk), 8. Dawid Ułasiuk, 31. Łukasz Naumiuk (79, 17. Marcin Chwedoruk), 4. Paweł Bartoszuk, 21. Cezary Chraszcz - 11. Kacper Wyrzykowski

Tęcza - 1. Krystian Lenard - 21. Jakub Gańsko, 3. Konrad Janicki, 6.Rafał Gnich, 4. Rafał Ruta - 15. Tomasz Gańko, 9. Bartłomiej Kielczyk (72, 23. Sylwester Florowski), 8. Michał Rolek, 20. Łukasz Glanowski, 10. Seweryn Rejmer (46. 17. Michał Piekut) - 35. Kacper Smoderek

Sędzia: Marcin Protasewicz (Siedlce)