Wynik z liderem stał do końca na ostrzu noża

14:40, 02.05.2021 KS Aktualizacja: 14:41, 02.05.2021

Siedleccy rugbiści po świetnym spotkaniu przegrali 17:18 z Ogniwem Sopot.

Pogoniści musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Eduarda Wertyłećkiego, jednak nie podłamali się. Już w 12 minucie siedlczanie objęli prowadzenie. 40-metrowy rajd przeprowadził Przemysław Rajewski, a w ostatniej chwili formalności dopełnił Krystian Adamiak. Po chwili podwyższył Romeo Nkoane i było 7:0 dla drużyny Andrzeja Kozaka. Ogniwo dosyć sprawnie doprowadziło do wyrównania. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do gospodarzy - Przemysław Rajewski przyłożył po świetnym podaniu nogą Nkoane. Do przerwy było 12:7 dla Pogoni.

Początek drugiej połowy zupełnie nie wyszedł siedlczanom. Z prowadzenie 12:7 zrobił się niekorzystny rezultat 12:15. Pogoniści pomimo ogromnego wysiłku włożonego w spotkanie nie poddali się. Składna zespołowa akcja zakończyła się przyłożeniem Krystiana Olejka. Ogniwo przegrywało 15:17, lecz zdołało wykorzystać jedną z nielicznych sytuacji. Karnego na punkty zamienił ekspogonista Wojciech Piotrowicz. Końcówka spotkania toczyła się przy obfitych opadach deszczu, a żadna z drużyn nie była już w stanie zmienić ustalonego rezultatu. Pogoń przegrała 17:18.

16 maja o 16:00 Pogoń zagra w Jarocinie ze Spartą.

MKS Pogoń Awenta Siedlce - Ogniwo Sopot 17:18 (12:7)

Punkty: Krystian Adamiak (5), Krystian Olejek 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (2P), Romeo Nkoane 2 (pd) - Wojciech Piotrowicz 8 (2K, pd), Władysław Grabowski 5 (P), Mateusz Mrowca 5 (P)

Pogoń: 1. Davit Chaduneli, 2. Adrian Chróściel (76, 16. Piotr Skałecki), 3. Isitolo Tuumotooa (76, 26. Paweł Krzewniak), 4. Marek Mirosz (66, 19. Bartłomiej Bareja), 8. Dawid Rajewski, 6. Norbert Kargol, 7. Krystian Olejek, 5. Maciej Panasiuk, 25. Dawid Lorentowicz, 10. Romeo Nkoane, 14. Adam Dudek, 12. Patelesio Sili (56, 21. Łukasz Korneć), 13. Krystian Adamiak, 11. Tomasz Biernacki, 22. Przemysław Rajewski