Wektra odpadła z wojewódzkiego PP - bez strzelonej bramki, ale i bez wstydu

22:44, 28.04.2021 K.U Aktualizacja: 22:46, 28.04.2021

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, Wektra Zbuczyn przegrała na własnym obiekcie z Wisłą II Płock 0:2.

Na szczeblu wojewódzkim Pucharu Polski los skojarzył ze sobą finalistę pucharu okręgu płockiego i zwycięzcę okręgowego pucharu siedleckiego. Wektra jako zespół z niższej klasy rozgrywkowej, występował w tym spotkaniu w roli gospodarza. Zbuczynianie przystąpili do meczu silnym zestawieniu, natomiast rezerwy Nafciarzy w większości stanowili młodzieżowcy z których cześć już zdążyła zdobyć dużo doświadczenia na poziomie IV ligi.

W pierwszej połowie stroną dominującą byli zawodnicy Wisły, którzy częściej operowali piłką i skrzętnie szukali szczelin w defensywie gospodarzy. W 17 minucie Bartosz Zynek wykorzystał bierną postawę defensorów Wektry i precyzyjnym uderzeniem pokonał Damiana Krasuskiego. Wektra w ofensywie liczyła na stałe fragmenty oraz siłę i szybkość Michała Mruza. Najlepszą sytuację do wyrównania miała w 21 minucie, kiedy to rajd indywidualny Mruza został w ostatniej chwili skutecznie powstrzymany przez Bartłomieja Żynela i Beniamina Czajkę.

W drugiej połowie z każdą minuta gasły siły gospodarzy i nasilały się ataki gości. Gospodarze starali się kontrować i szukać nielicznych szans na wyrównanie. Jedną z nich miał Damian Golec, który dobrze znalazł się w polu karnym, jednak uderzył niecelnie. W 68 minucie Damian Prokurat faulował w polu karnym Dawida Szczepanika. Jedenastkę wykorzystał Jan Krawczyk. Mimo kolejnych groźnych sytuacji, kończonych przez Krawczyka, Jakuba Zielińskiego, czy Fryderyka Gerbowskiego - więcej bramek na stadionie gminnym w Zbuczynie już tego dnia nie padło. W doliczonym czasie gry Dominik Piekutowski interweniował w swoim polu karnym ręką, co sędzia Piotr Marcinkowski podyktował drugiego w tym spotkaniu karnego. Jedenastkę zmarnował Gerbowski, który przeniósł piłkę ponad bramką Krasuskiego.

W kolejnej fazie wojewódzkiego szczebla melduje się Wisła II Płock. Nafciarze poznają swojego kolejnego przeciwnika po losowaniu, które odbędzie się w siedzibie MZPN.

28.04.21, 17:00 – Zbuczyn

PP MZPN: Wektra Zbuczyn - Wisła II Płock 0:2 (0:1)

Bramki: Bartosz Zynek 17, Jan Krawczyk 68 (k)

W 90 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Fryderyk Gerbowski (strzał niecelny).

Wektra: 91. Damian Krasuski -  18. Jakub Grodzicki (57, 33. Kamil Bobryk), 24. Emil Michalak (90. 2. Mateusz Tyszkiewicz), 4. Dominik Piekutowski , 6. Damian Prokurat - 26. Jakub Rzewuski (87, 31. Bartosz Chomka), 3. Kamil Golec, 19. Przemysław Jasiński, 34. Jan Mruz (87, 21. Patryk Żółkowski), 5. Damian Golec (68, 25. Jakub Bobryk) - 9. Michał Mruz (82, 32. Cezary Kruk)

Wisła II: 93. Bartłomiej Żynel - 23. Piotr Dominik (60, 18. Mateusz Jeznach), 5. Beniamin Czajka, 14. Kacper Wiśniewski - 19. Dawid Szczepanik (68, 26. Paweł Kwaśniewski), 8. Łukasz Mościcki (46, 95. Paweł Błaszak), 99. Kamil Dąbrowski (79, 16. Adam Kępczyński), 7. Damian Kacperski (6. Fryderyk Gerbowski), 22. Filip Potrawiak (45, 96. Jakub Zieliński) - 20. Bartosz Zynek, 11. Gabriel Wiącek (45, 9. Jan Krawczyk)

Żółte kartki: Jakub Rzewuski 59, Dominik Piekutowski 90

Sędzia: Piotr Marcinkowski (Warszawa)