W Uninie padła najwyższa wygrana w sezonie

15:03, 26.04.2021 KS Aktualizacja: 22:17, 26.04.2021

Orzeł Unin długo nie zapomni meczu z Kolektywem Oleśnica. Nie co dzień bowiem wygrywa się 12:2.

WYDARZENIE KOLEJKI

14 bramek w Uninie. W 12 kolejce Naprzód Skórzec rozgromił Czarnych Węgrów. Wygrana 10:1 była punktem zwrotnym dla Rafała Komosy i spółki. Od tego momentu w Czarnych zmieniło się wiele, i to na dobre. Kilka tygodni później, na zwieńczenie jesieni, Mazovia II Mińsk Mazowiecki przebiła ten wynik, wygrywając 10:0 z Miedzanką Miedzna. Nowy rekord ustanowił Orzeł w minionej kolejce. Wygrana 12:2 z Kolektywem Oleśnica - to nowy rekord rozmiaru zwycięstwa w sezonie 2020-21.

Już do przerwy było po zabawie. Przy prowadzeniu 9:1 można było gasić światła. W drugiej połowie Orzeł zlitował się nad rywalami i dołożył tylko trzy trafienia. 1/3 bramek dla uninian zdobył Wojciech Migas. Hat tricki bramkowe i asystenckie uzbierał Damian Matysiak. Aż dziw bierze, że jesienią Kolektyw zdołał wygrać u siebie z Orłem. Różnicę, i to kolosalną, zrobiły poważne problemy kadrowe w szeregach teamu z Oleśnicy. Mimo wszystko lepiej z punktu widzenia sportu przegrać 2:12 niż walkowerem.

NA INNYCH BOISKACH

Naprzód nie zagrał wielkiego meczu, ale rozprawił się z LKS Ostrówek. Trener Marcin Tomaszewski przyznał, że jego drużyna odczuwała skutki meczu w środku tygodnia z Orłem. Płomień zanotował pewne zwycięstwo na trudnym terenie w Sobolewie. Trzy punkty do swojego dorobku dopisały też rezerwy Mazovii. Na szczycie tabeli więc nihil novi. O miejscu na podium mogą też marzyć piłkarze z Mrozów, którzy wygrali w Hucie Mińskiej z Fenixem oraz wspominanego wcześniej z racji swej bramkostrzelności Orła.

Czwarte zwycięstwo z rzędu zanotowała Wilga Miastków Kościelny. Jeżeli tak dalej pójdzie to niebiesko-żółto-czarni dogonią Jabłoniankę Jabłonna Lacka i Wektrę Zbuczyn. Podopieczni Marcina Cieśli po raz drugi z rzędu wygrali 5:2, tym razem z Czarnymi. Po raz drugi z rzędu dublet ustrzelił Marek Wichowski. W innym ważnym meczu w dolnej połowie tabeli Polonez Mordy wygrał 4:2 z Victorią Kałuszyn. Bohaterem beniaminka okazał się grający trener Paweł Stępień, który zdobył dwie bramki.

24 kolejka (24-25 kwietnia)

Fenix Siennica - Watra Mrozy 0:2 (0:0)

Bramki: Kowalczyk 67, F. Kąca 79

Jabłonianka Jabłonna Lacka - Miedzanka Miedzna 2:1 (1:0)

Bramki: Krysiński 40, Ołtarzewski 85 - Klimczuk 55.

MKS Małkinia - Mazovia II Mińsk Mazowiecki 0:3 (0:0)

Bramki: Zatorski 48, 82, Wójcik 53.

Naprzód Skórzec - LKS Ostrówek 3:1 (1:0)

Bramki: Krasuski 2, Woźnica 76, 90 k - Zach 48.

Orzeł Unin - Kolektyw Oleśnica 12:2 (9:1)