WLKS zdominował mistrzostwa Mazowsza

08:16, 12.04.2021 KS Aktualizacja: 08:17, 12.04.2021

Sekcja podnoszenia ciężarów WLKS Siedlce-Nowe Iganie powiększyła swoją już i tak bogatą kolekcję o 12 medali. To efekt wysiłków w rozgrywanych w Siedlcach mistrzostwach Mazowsza.

Pomimo pandemii zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy zgodnie podkreślali, że zawodnicy łakną startów. WLKS zadbał o przeprowadzenie imprezy w reżimie sanitarnym, ale każdy z obecnych zdawał sobie sprawę, że sport to zdrowie to nie tylko pusty frazes.

Klaudia Celińska-Mysław okazała się najlepsza w kat. 55 kg. Do tego nie miała sobie równych w klasyfikacji Sinclaira - 143 kg w dwuboju (63+80) przełożyły się na 220,9 pkt. W ślady złotej koleżanki poszły Angelika Bednarz (kat. 87 kg) oraz Karolina Siekierzycka (kat. 81 kg). Srebro wywalczyły Oliwia Dang (kat. 59 kg) oraz Weronika Gałecka (kat. 71 kg). Zuzanna Najmoła zajęła trzecie miejsce w kategorii zdominowanej przez Celińską-Mysław. Klubowe koleżanki mogły sobie przybić żółwika na współdzielonym podium.

Wśród sztangistów wyczyn Celińskiej-Mysław powtórzył Sebastian Protasiuk. Sztangista WLKS wygrał kat. 96 kg i klasyfikację Sinclaira - 290 kg w dwuboju (130+160) - 336,1 pkt. Złote krążki zawisły również na szyjach Damiana Dmowskiego (kat. 102 kg), Adriana Kędziory (kat. 73 kg) oraz Konrada Romańczuka (kat. 89 kg). Michał Drosio wywalczył srebro w kat. 67 kg, zaś brąz Rafał Kamiński (kat. 96 kg).

Sztangiści WLKS są w formie, a już za tydzień druga runda Drużynowych Mistrzostw Polski.