Zamknij
REKLAMA

Petycja w sprawie zniesienia obostrzeń w sporcie młodzieżowym

11:47, 08.04.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Szkółek i Akademii Piłkarskich wystosowało apel do premiera, ministra zdrowia oraz ministra kultury o zniesienie obostrzeń pandemicznych dla sportu dzieci i młodzieży.

W ramach obowiązujących od 20 marca restrykcjach niedopuszczalne jest prowadzenie treningów dzieci i młodzieży. To jeden z bardziej kontrowersyjnych decyzji znajdujących się w rządowym rozporządzeniu.

- Niestety, ale dostrzegamy niewielkie zaangażowanie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej, Związków Wojewódzkich, ale również Związków Sportowych w innych dyscyplinach, które pomogłoby w ograniczeniu obostrzeń dla sportu dzieci i młodzieży. W związku z tym, zdecydowaliśmy się przygotować petycję do wszelkich możliwych instytucji, która przedstawi gotowość środowiska sportowego do wznowienia treningów w niezbędnym reżimie sanitarnym, który z powodzeniem udało się zachowywać w minionych miesiącach - czytamy w petycji.

Apel o zniesienie ograniczeń dla sportu dzieci i młodzieży został oparty o liczne międzynarodowe badania, które potwierdzają, że aktywność sportowa na świeżym powietrzu generuje minimalne ryzyko rozprzestrzeniania wirusa, a do tego ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Badania użyte w petycji wskazują również na bardzo silne, negatywne skutki ograniczonej aktywności fizycznej, które już zaobserwowano wśród polskich dzieci.

Pod petycją podpis złożyło już prawie 6000 osób.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%