Ostatnie szlify sokołowskiego Podlasia

17:29, 07.03.2021 KS Aktualizacja: 20:00, 07.03.2021

Podlasie Sokołów Podlaski wygrało 4:2 z Pogonią II Siedlce. Trener Adrian Żurański skorzystał z nowych zawodników, a kadra IV-ligowca jest już praktycznie zamknięta.

Trener Żurański na sparing z Pogonią ustawił drużynę ofensywnie. Piłkarze Podlasia odnaleźli się w ustawieniu 3-4-3 i do przerwy prowadzili trzema bramkami. IV-ligowiec z Sokołowa Podlaskiego powinien objąć prowadzenie już w 3 minucie po tym jak Igor Łęczycki sfaulował Dawida Kobusa w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Hubert Fabisiak, ale nie zdołał pokonać Alberta Posiadały. Podlasie nie załamało się i już w 7 minucie zdobyło bramkę. Trafienie zanotował Kobus. Pogoniści mogli odpowiedzieć w 14 minucie, ale sytuacyjny strzał Macieja Gawinkowskiego z pięty nie sprawił trudności Bartoszowi Gralikowi.

W 25 minucie Kobus skompletował dublet wykorzystując sytuację sam na sam. Kilka chwil później boisko nieomal zmieniło się w ring. Po starciu w środku boiskach Mohamad El Azouan chciał na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość wobec Przemysława Rodaka. Sędzia wyrzucił krewkiego piłkarza z boiska. Na początku drugiej połowy w ślady Hiszpana o marokańskich korzeniach poszedł Maciej Litwiński, który brutalnym faulem wyciął Yago Rodrigueza.

W 49 minucie Dominik Barciak trafił na 3:0. Pogoń II wróciła do żywych po golu Kamila Dmowskiego, który zgarnął piłkę odbitą od słupka. W 63 minucie Jan Helak zdobył bramkę kontaktową. Błąd przy tej sytuacji popełnił golkiper Podlasia, który niepewnie interweniował po centrze Marcina Burkhardta z rzutu wolnego. Ostatnie słowo należało do Podlasia. Na około kwadrans przed końcem meczu Kobus świetnym podaniem odszukał Dawida Makucha, który zabawił się z siedlecką defensywą i ustalił wynik na 4:2.

Kadrę Podlasia przed startującą w kwietniu ligą zasiliło ośmiu zawodników. Dwaj z nich to byli piłkarze Pogoni Siedlce: Dominik Barciak i Dominik Krupa. Trzej pozostali to gracze hiszpańskojęzyczni: Hiszpanie Yago Rodriguez Alvarez i Mohamad El Azouan oraz Argentyńczyk Mateo Rodriguez. Do Podlasia wrócili także Łukasz Parzonka i Patryk Wyrozębski (Jabłonianka Jabłonna Lacka) oraz Jakub Woźniak, który przebywał na wypożyczeniu w drużynie juniorów Pogoni.

Jeżeli chodzi o ubytki to: wypożyczenie Piotra Balsama z Okęcia Warszawa nie zostało przedłużone, Adrian Czerski szuka klubu, Łukasz Supleński przeniósł się do Czarnych Węgrów, zaś Adrian Wełpa do Sokoła Serock.

Podlasie zacznie ligę 3 kwietnia od wyjazdowego starcia z Tygrysem Huta Mińska. Zanim do tego dojdzie sokołowian czekają sparingi z Makowianką Maków Mazowiecki (20 marca) i ponownie Pogonią II (27 marca).

Pogoń II Siedlce - Podlasie Sokołów Podlaski 2:4 (0:2)

Bramki: Dmowski 58, Helak 63 - Kobus 8, 25, Barciak 49, Makuch 77

Pogoń II: Posiadała (64 Wasilczyk) - Jopek (46 Litwiński; 48 Jopek), Łęczycki (46 Ardej), Burkhardt, Grzebieliszewski (46 Misiak) - Płudowski, Rodak, Dmowski (62 Mikołajewski), Gawinkowski (46 Kuć), Helak -Bober (73 Skwierczyński)

Podlasie: Gralik - Horowicz, Fabisiak, Mateo Rodriguez - Parzonka, El Azouan, Barciak, Yago Rodriguez - Kobus, Omieciuch, Buczyński. Grali także: M. Bieliński - Komycz, Makuch, Mitas, Panufnik, Wasiluk, Woźniak, Wyrozębski.