Koniec znakomitej passy KPS

19:05, 03.03.2021 KS Aktualizacja: 19:05, 03.03.2021

Na siedmiu zwycięstwach zakończyła się passa siedleckich siatkarzy. Sposób na niepokonany team Mateusza Grabdy znalazła Avia Świdnik dowodzona przez Witolda Chwastyniaka.

KPS zaczął przeciętnie, jednak dzięki dobrej grze blokiem przechylił szalę na swoją korzyść. W połowie pierwszego seta wydawało się, że dobrze grający siedlczanie muszą wygrać. W grze gospodarzy coś się jednak zacięło. Avia doprowadziła do remisu i w końcówce wykazała swoją wyższość. W drugiej partii KPS rozbił rywali do 14.

Trzeci set był wyrównany, jednak to Avia jako pierwsza dobiła do brzegu (czytaj: do 25 punktów). W ostatniej partii KPS grał z nożem na gardle. W grze siedlczan było sporo nerwowości, z czego chętnie korzystali rywale z województwa lubelskiego. KPS przegrał 1:3.

W sobotę 6 marca o 17:00 KPS zagra w Bydgoszczy z Visłą.

KPS Siedlce - Avia Świdnik 1:3 (24:26, 25:14, 22:25, 19:25)

KPS: Bereza, Górski, Kańczok, R. Nowak, Strulak, Wójcik i Waloch (libero) oraz Dobosz, Kupka, Pawlun, Szymański, Ziemnicki