Zamknij
REKLAMA

Dwudniowe zmagania kadetów w Siedlcach

08:16, 22.02.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

WLKS Siedlce-Nowe Iganie był gospodarzem Pucharu Polski kadetów.

Organizacja zmagań w czasach pandemii nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak zaprawiony w bojach WLKS poradził sobie bez zarzutu. - Mieliśmy pewne trudności z przeprowadzeniem zawodów, jednak na szczęście udało nam się i wyszło fajnie - powiedział trener sekcji zapaśniczej w WLKS, Krystian Misztal.

Pierwszego dnia doszło do ceremonii otwarcia, w której uczestniczyli m.in. wójt Henryk Brodowski, prezydent Andrzej Sitnik i legenda polskich zapasów - Andrzej Supron. To jednak młodzi zapaśnicy byli najważniejsi w ciągu tego weekendu. Walki stały na wysokim poziomie, a medaliści musieli włożyć sporo wysiłku w decydujące walki.

Złoty medal w kat. 55 kg zdobył Igor Krawczyński (WLKS). W finale zawodnik trenujący w siedleckim ośrodku od trzech lat pokonał Bartosza Lisa z AKS Białogard. - To nie jest mój sukces, ale również trenera, który przed każdą walką i w ich trakcie pomagał mi w doborze właściwej taktyki. W ostatnim czasie zbiłem wagę na poziomie 7-8 kg. W tym celu trzymałem odpowiednią dietę, a pomocne było też wsparcie kolegów. Można powiedzieć, że start w niższej kategorii był dla mnie lekkim ułatwieniem, przede wszystkim dlatego, że czuję się lżejszy i szybszy - powiedział Krawczyński. 

Wojciech Urban zdobył brąz w kat. 48 kg, zaś Bartosz Skłodowski powtórzył jego sukces w kat. 92 kg. Zapaśnik z lżejszej kategorii wagowej pochodzi z Przesmyk, zaś jego klubowy kolega z Kotunia.

DEKORACJE

W klasyfikacji zespołowej WLKS był drugi. Pierwszy był Orzeł Namysłów. Trenerami sekcji zapaśniczej są Krystian Misztal i Sebastian Pawlak. Dwa tygodnie wcześniej kadetki rywalizował w Karlinie. Warto przypomnieć, że podopieczne duetu trenerskiego zdobyły dwa złote medale. - Przed nami jeszcze dwa puchary, które będą stanowiły eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Myślę jednak, że zwycięzcy pucharów Polski nie będą w nich startować. 

W organizacji zmagań WLKS pomagał Polski Związek Zapaśniczy. Sponsorem tytularnym była Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. W rolę współorganizatorów wcieliły się następujące organizacje: Ministerstwo Sportu, Powiat Siedlecki, Gmina Siedlce, Miasto Siedlce oraz Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Zapaśniczy.

 

fot. Janusz Mazurek

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAhttp://zyciesiedleckie.pl/dd_cms/ew_admin.php?modul=banery&action=edit
0%