Olga Niedziałek drugą chodziarką w Polsce!

21:03, 21.02.2021 KS Aktualizacja: 21:04, 21.02.2021

Olga Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) zajęła drugie miejsce w chodzie sportowym na 3000 m w trakcie halowych mistrzostwach Polski.

Areną halowych zmagań seniorek, seniorów, a także zawodników z kategorii U-23 był Toruń. Za dwa tygodnie gród Kopernika będzie gościł lekkoatletów z całej Europy przy okazji HME.

Niedziałek wywalczyła nie tylko srebrny medal, ale i ustanowiła nowy rekord życiowy na dystansie 3000 metrów - 13.11,96. Szybciej do linii mety dotarła jedynie Katarzyna Zdziebło ze Stali Mielec. Podium uzupełniła Agnieszka Ellward z Floty Gdynia.

Na dystansie 5000 metrów o seniorskim medalu marzył Łukasz Niedziałek, ale musiał obejść się smakiem. Chodziarz WLKS zajął czwarte miejsce, ale w jakiś sposób powetował sobie niepowodzenie pierwszym miejscem w kat. U-23.

Poza rodzeństwem chodziarzy w Toruniu zaprezentowali się kulomioci WLKS. Jan Parol był siódmy (18,61 m), zaś Andrzej Gudro - ósmy (18,43 m).