Górnik lepszy od Pogoni w drugim sparingu

16:07, 23.01.2021 BC Aktualizacja: 21:07, 23.01.2021

W drugim zimowym sparingu Pogoń Siedlce przegrała z Górnikiem Łęczna 0:3.

Po środowym remisie z Podlasiem Biała Podlaska w sobotę Pogoń w Lubartowie mierzyła się z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando Górnika. Już w 2 minucie ekipa z I ligi mogła wyjść na prowadzenie, ale rzut karny wykonywany przez Pawła Wojciechowskiego obronił Bartosz Klebaniuk. Chwilę później łęcznianie zdobyli bramkę, gdy po rzucie rożnym w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Bartosz Śpiączka i umieścił piłkę w siatce. W kolejnych fragmentach to Górnik cały czas stwarzał lepsze okazje, jednak dobrze w bramce spisywał się młodzieżowiec Pogoni. W 38 minucie po kolejnym rzucie rożnym zrobiło się 2:0, a tym razem na listę strzelców zdołał wpisać się Kamil Pajnowski.

W drugiej odsłonie obraz nie uległ zmianie i to Górnik był ekipą, która kreowała groźnie sytuacje. Po upływie godziny rywalizacji podpieczeni Kamila Kieresia zadali kolejny cios, kiedy to skutecznym lobem popisał się Bartłomiej Kukułowicz. W kolejnych minutach łęcznianie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale ta sztuka im się nie udała. Dodatkowo Pogoń zakończyła mecz w osłabieniu, gdy w 89 minucie z urazem murawę opuścił Franciszek Wróblewski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się triumfem pierwszoligowca 3:0.

W ekipie Pogoni wystąpili testowani Przemysław Żukowski, po raz kolejny Hiszpan Javi Bernal oraz Jakub Jopek z drużyny rezerw.

W następnym sparing Pogoń w sobotę 30 stycznia zmierzy się z Polonią Warszawa.

Sparing: Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 3:0 (2:0)

Bramki: Bartosz Śpiączka 3, Kamil Pajnowski 38, Bartłomiej Kukułowicz 61

Górnik: (I połowa) 33. Maciej Gostomski - 4. Maciej Orłowski, 5. Kamil Pajnowski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leândro - 24. Michał Goliński, 40. Adrian Cierpka, 23. Bartłomiej Kalinkowski, 9. Aron Stasiak - 18. Paweł Wojciechowski, Bartosz Śpiączka; (II połowa) 44. Adrian Kostrzewski - 4. Maciej Orłowski, 25. Paweł Baranowski, 5. Kamil Pajnowski (50, 93. Karol Turek), 94. Kamil Rozmus - 20. Bartłomiej Kukułowicz, 40. Adrian Cierpka, 6. Marcin Stromecki, 23. Bartłomiej Kalinkowski (74, 11. Dawid Tkacz), 6. Aleksander Jagiełło - 19. Przemysław Banaszak

Pogoń: (I połowa) 95. Bartosz Klebaniuk – 18. Ivan Očenáš, 15. Piotr Pierzchała, 26. Javier Bernal, 14. Bartłomiej Olszewski – Eryk Więdłocha, 7. Piotr Marciniec, 6. Mateusz Piotrowski, 17. Bartosz Rymek, 11. Ishmael Baidoo – 19. Miłosz Przybecki; (II połowa) 1. Albert Posiadała – 32. Dawid Nojszewski, 55. Oskar Repka, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski (62, 13. Jakub Jopek) - 10. Marcin Kozłowski II, 26. Javier Bernal, 4. Oskar Sewerzyński, 93. Krzysztof Kołodziej, 23. Franciszek Wróblewski - 34. Przemysław Żukowski

Żółta kartki: Bartosz Śpiączka 39 - Bartosz Brodziński 62

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)