Pogoń zaczęła zimowe granie od remisu

21:19, 20.01.2021 KS Aktualizacja: 10:32, 22.01.2021

Pogoń Siedlce zremisowała 2:2 w sparingu z III-ligowym Podlasie Biała Podlaska.

Pierwotnie biało-niebiescy mieli zmierzyć się z II-ligowym Zniczem Pruszków, jednak klub z Mazowsza postanowił zmienić plany. Siedlczanie uratowali termin dzięki awaryjnemu sparingowi z rywalem zza miedzy. W składzie Pogoni pojawiły się trzy nowe twarze: hiszpański środkowy obrońca Javier Bernal (ostatnio Almagro CF), boczny obrońca Przemysław Misiak (rezerwy) oraz 17-letni ofensywny pomocnik lub napastnik Wiktor Bućko. Nieźle wypadł Hiszpan i będzie dalej sprawdzany.

W 11 minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście z Białej Podlaskiej. Olaf Martynek nie zdołał jednak pokonać Bartosza Klebaniuka, który przeszedł do Pogoni z Orląt Radzyń Podlaski. Golkiper pochodzi spod Białej Podlaskiej, ale nigdy nie grał w Podlasiu. W 19 minucie Bartosz Rymek uruchomił Miłosza Przybeckiego, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Wiktorem Krasowskim. Dziesięć minut później piłka ponownie znalazła się w bramce III-ligowca. Sęk w tym, że przy strzale Bartłomieja Olszewskiego jeden z jego kolegów będąc na spalonym utrudnił skuteczną interwencję golkiperowi rywali. Podlasie odpowiedziało strzałem ekspogonisty Macieja Wojczuka nad poprzeczką. W 36 minucie Miłosz Przybecki oddał groźny strzał obok słupka. Tuż przed końcem pierwszej połowy powinno być 2:0 dla siedlczan, ale przebojowa akcja Franciszka Wróblewskiego zakończyła się strzałem w słupek.

W drugiej połowie w obu drużynach doszło do licznych zmian. Lepiej na nich wyszło Podlasie. W 56 minucie Olaf Martynek doprowadził do remisu. Nie obyło się bez pomocy rykoszetu od nogi Dominika Barciaka. Po chwili strzał skrzydłowego Podlasia zatrzymał Albert Posiadała. W 72 minucie III-ligowiec niespodziewanie objął prowadzenie. Urodzony w 2003 roku Bartosz Buraczewski trafił przy dalszym słupku po indywidualnej akcji. W końcówce meczu dwóch dogodnych sytuacji nie wykorzystał Kacper Dmitruk. W międzyczasie do wyrównania doprowadził Piotr Pierzchała, który odnalazł się pod bramką rywali po centrze z rzutu rożnego. Po raz kolejny okazało się, że nominalny środkowy obrońca ma nosa do strzelania goli. Sparing Pogoni z Podlasiem zakończył się remisem 2:2.

W sobotę (23 stycznia) o 14:00 Pogoń zagra w Lubartowie z Górnikiem Łęczna.

Sparing: Pogoń Siedlce - Podlasie Biała Podlaska 2:2 (1:0)

Bramki: Przybecki 19, Pierzchała 89 - Martynek 56, Buraczewski 72

Pogoń: 95. Bartosz Klebaniuk (46, 95. Albert Posiadała) - 18. Ivan Očenáš (46, 6. Mateusz Piotrowski), 55. Oskar Repka (46, 99. Dominik Barciak), 26. Javier Bernal (46, 31. Bartosz Brodziński), 14. Bartłomiej Olszewski (46, 13. Przemysław Misiak) - 77. Eryk Więdłocha (46, 11. Ishmael Baidoo), 4. Oskar Sewerzyński (46, 32. Dawid Nojszewski), 17. Bartosz Rymek (46, 7. Piotr Marciniec), 93. Krzysztof Kołodziej (46, 34. Wiktor Bućko), 23. Franciszek Wróblewski (46, 10. Marcin Kozłowski II) - 19. Miłosz Przybecki (46, 15. Piotr Pierzchała)

Podlasie: Wiktor Krasowski (46 Oskar Kasperek) - 5. Przemysław Skrodziuk (46, 2. Michał Czarnecki), 8. Tomasz Nieścieruk (55, 5. Przemysław Skrodziuk), 17. Jarosław Kosieradzki, 18. Sebastian Całka (46, 19. Mariusz Łukasiewicz) - 13. Paweł Zabielski (46, 11. Kacper Dmitruk), 15. Tomasz Andrzejuk (46, 99. Gabriel Mierzwiński), 10. Jakub Łęcki (70, 16. Aleksander Olszewski), 7. Kamil Kocoł (70, 20. Bartosz Buraczewski), 14. Olaf Martynek (63, 97. Maciej Wojczuk) - 97. Maciej Wojczuk (46, 9. Maciej Chmielewski).