Siedlczanie poradzili sobie z Lechią

17:43, 09.01.2021 KS Aktualizacja: 18:56, 09.01.2021

KPS Siedlce wygrał 3:0 z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Podopieczni Mateusza Grabdy od pierwszej piłki chcieli przejąć kontrolę nad spotkaniem. KPS szybko wyszedł na prowadzenie, jednak Lechia nie poddała się. Siedlczanie w końcówce prowadzili 22:17, jednak tomaszowianie doprowadzili do nerwowej końcówki. Janusz Górski potrzebował dwóch prób, aby zakończyć seta, ale dopiął swego.

W drugiej partii KPS próbował zbudować bezpieczną przewagę, ale Lechia nie odpuszczała. Siedlczanie prowadzili już 24:21, ale potrzebowali błędu serwisowego Wiktora Rajsnera, aby wygrać. W trzecim secie tomaszowianie byli najbliższy przełamania. W końcówce prowadzili 22:19, ale świetna gra blokiem odebrała im nadzieje na przedłużenie spotkania. KPS wygrał na przewagi, a cały mecz do zera. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano rozgrywającego gospodarzy - Szymona Berezę.

14 stycznia o 20:30 KPS podejmie Gwardię Wrocław. Mecz będzie transmitowany na antenie Polsatu Sport.

I liga: KPS Siedlce - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:23, 25:23, 26:24)

KPS: Bereza, Dobosz, Górski, Kańczok, R. Nowak, Strulak i Waloch (libero) oraz Kupka, Pawlun, Ziemnicki.