Rugbiści przywitali Nowy Rok

16:27, 01.01.2021 BC Aktualizacja: 09:28, 02.01.2021

Już po raz dwunasty siedleccy rugbiści powitali Nowy Rok rozegraniem meczu rugby. Było to pierwsze spotkanie w Siedlcach w 2021 roku.

O godzinie 13:00 na treningowym boisku przy ul. Gospodarczej stawili się pełnoletni zawodnicy WFS Siedlce Veterans z Miejskiego Klubu Rugby i ekstraligowcy z Pogoni Siedlce, a także licznie reprezentowana rezerwa. Zawodnicy, którzy zdecydowali się na udział noworocznej zabawie w pierwszym składzie podzielili się na dwa zespoły tradycyjnie nazwane od koloru meczowych koszulek Trutniami (żółto-czarne barwy WFS Siedlce) i Rekinami (zielone barwy Sale Sharks).

Mecz rozpoczął kopem z dropa siedlecki radny Piotr Karaś. Punktowano tylko przyłożenia, pierwsze w 2021 roku zdobył Daniel Zychowicz dla „Trutni” o godzinie 13:18. Mecz był zacięty, ale wyrównany, przyłożenia zdobywano na przemian, do przerwy wprawdzie Trutnie prowadził 25:15, ale po przerwie Rekiny nadrobiły straty i gra zakończyła się remisem 35:35, wynik satysfakcjonował obie drużyny. Brak śniegu sprawił, że o noworoczny klimat było trudno, a w życzeniach dominował motyw „oby Nowy Rok był lepszy niż mijający”.

01.01.21, 13:15 - Siedlce

Mecz towarzyski: Trutnie – Rekiny 35:35 (25:15)

Punkty: Daniel Zychowicz 20, Paweł Narojek 10, Jacek Wierzbicki 5 - Adrian Chróściel 15; Jarosław Borkowski II 10, Rafał Biernacki 10