II Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką za nami

15:04, 15.12.2020 KS Aktualizacja: 15:04, 15.12.2020

W tym roku Bieg Mikołajkowy był wyjątkowy, bo wirtualny. Wszystko ze względu na panujące przepisy antycovidowe. Impreza miała na celu zebranie środków finansowych na dalsze leczenie siedlczanki Marysi Tchórzewskiej.

Zasady były proste. Każdy zgłoszony biegacz po odebraniu pakietu startowego w okresie od 6 do 13 grudnia musiał pokonać 5 km. Zarejestrowaną trasę za pomocą aplikacji w telefonie lub zegarku wraz z czasem trzeba było przesłać do organizatora. Najlepsi uczestnicy otrzymali puchary za miejsca I-III. Dodatkowo był przeprowadzony konkurs na najciekawszy strój świąteczny. Dla dzieci zorganizowano Charytatywny Trening Mikołajkowy z Dwójką.

Łącznie organizatorzy wydali prawie 130 numerów startowych. Klasyfikacja kobiet wyglądała następująco: pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Biernacka z czasem 22:58, drugie miejsce Anna Chacińska pokonując 5 km w czasie 26:30, zaś na najniższym stopniu podium stanęła Eliza Dąbrowska, która pokonała swoją trasę w 27:28.

Klasyfikację mężczyzn wygrał Kamil Nadrowski z czasem 16:58. Co ciekawe zawodnik pochodzi z Bełchatowa i swoje 5 km pokonał w tym mieście. Drugie miejsce należało do siedlczanina Pawła Jastrzębskiego – 18:14. Trzecie miejsce zajął Tomasz Skóra z czasem 18:55.

Do konkursu na najciekawszy strój zgłosiło się ośmioro uczestników. Organizatorzy będąc pod wrażeniem świetnych przebrań, postanowili nagrodzić wszystkich uczestników konkursu pucharami.

W ramach II Charytatywnego Biegu Mikołajkowego z Dwójką organizatorzy zebrali 4278 zł. Pokazuje to, że siedlczanie – mimo panującej sytuacji – chętnie pomagają i biorą udział w akacjach charytatywnych.

Patronat Honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, impreza została wsparta finansowo przez Miasto Siedlce.

Organizatorami byli: Siedlecki Klub Sportowy FENIKS, Szkoła Podstawowa nr 2 w Siedlcach oraz Fundacja Ultramaratonu Nadbużańskiego.