Czwarta domowa porażka siatkarek Ósemki w lidze (fotogaleria)

21:13, 28.11.2020 K.U Aktualizacja: 21:28, 28.11.2020

W meczu 10 kolejki II ligi siatkówki kobiet Ósemka nie sprostała rywalkom z Legionowa. Siedlczanki uległy Legionovii 1:3.

Od początku spotkania stroną dyktującą warunki była Legionovia. W pierwszym secie przyjezdne okazały się lepsze dzięki wypracowanej pięciopunktowej przewadze środku w partii. Obraz trzeciego seta wyglądał podobnie - tyle że od połowy tej partii siatkarki z Legionowa jeszcze bardzie zdominowały Ósemkę. W trzecim secie przyszedł czas na odkupienie się siedlczanek. Dzięki dobrze funkcjonującej ofensywie i zminimalizowaniu ilości własnych błędów udało się tego seta podopiecznym J. Plewińskiego wygrać do 22. W trzecim secie siatkarki Legionovii przypomniały sobie po co przyjechały do Siedlec - i nie pozostawiły złudzeń gospodyniom - o czym świadczy wynik 4 partii 16:25. Tym sposobem porażka siedlczanek stała się faktem. Zespół Ósemki legitymuje się aktualnie w lidze bilansem 3-5, w tym bardzo niekorzystnym stosunkiem spotkań domowych 0 zwycięstw i 4 porażek.

Już w środę 2 grudnia o godzinie 17 siatkarki siedleckiej Ósemki zmierzą się w Olsztynie z tamtejszym Chemikiem. Będzie to zaległy mecz w ramach 9 kolejki, który został przed tygodniem przełożony na prośbę siedleckiego zespołu.

28.11.20, 15:00 - Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce - Legionovia Legionowo 1:3 (19:25, 15:25, 25:22, 16:25)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek,  9. Maria Raszek, 10. Ilona Betke, 17. Joanna-Prus Jezierska  i 14.Oliwia Pacholak (libero) oraz 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Aleksandra Jatczak, 16. Małgorzata Banasiak