Zamknij
REKLAMA

Zawodnicy byli spragnieni rywalizacji

19:30, 23.11.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Od 19 do 22 listopada w Siedlcach odbywały się zawody XPC Powerlifting World Cup 2020.

Głównym organizatorem pucharu świata był Artur Kozłowski. - Cieszę się, że udało nam się zorganizować tę imprezę. Największą radość stanowi dla mnie fakt, że uczestnicy zawodów - ludzie, którzy na co dzień żyją sportem - pokazali, że byli spragnieni startów i rywalizacji. Na poprzednim pucharze świata mieliśmy blisko 300 zawodników z 23 krajów, a teraz 249 z 14 krajów, czyli zanotowaliśmy niewiele niższą frekwencję.

- Sport daje ludziom nadzieję. Najgorsze to ją odebrać. Jeżeli ludzie nie mają po co trenować, nie mają celu i perspektyw to załamują się. Nie można zabraniać startów i rywalizacji. Szkoda, że zabrakło widzów, bo nasze zawody zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, ale jest jak jest. Przeprowadziliśmy transmisję live, która trafiła do różnych zakątków świata. Także do przedstawicieli federacji XPC w Stanach Zjednoczonych - powiedział Kozłowski.

Zawody siedleckie - pomimo pandemii - okazały się organizacyjnym sukcesem. Siłacze z różnych zakątków Europy i świata mogli sprawdzić się w różnych konkurencjach i kategoriach. Najlepsi otrzymali pamiątkowe statuetki, które stanowią znakomitą reklamę miasta, bowiem prezentują postać Jacka - symbolu Siedlec.

Artur Kozłowski nie zwalnia tempa. W przyszłym roku pod koniec marca w Siedlcach mają odbyć się mistrzostwa Europy w trójboju siłowym w formie festiwalowej. W planach jest również zorganizowanie kolejnej edycji mistrzostw powiatu siedleckiego młodzieży z ośrodków wychowawczych do lat 18 w wyciskaniu sztangi leżąc.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%