Zamknij
REKLAMA

Już niebawem II Charytatywny Bieg Mikołajkowy

11:19, 20.11.2020 | BC
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz drugi odbędzie się Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką. W tym roku impreza planowana jest na niedzielę 6 grudnia.

Uczestnicy biegu głównego będą ścigać się na dystansie 5 km. Dodatkowo odbędą się dwa biegi dziecięce. Pierwszy na dystansie 200 metrów dla dzieci w wieku 5-6 lat oraz 500 m dla dzieci w wieku 7-9 lat.

Głównym celem imprezy nie jest sama rywalizacja sportowa, a zebranie środków finansowych dla organizacji lub potrzebującej osoby. W tym roku podczas biegu pieniądze będą zbierane na dalsze leczenie oraz rehabilitację siedlczanki Marysi Tchórzewskiej. Marysia obecnie przebywa w USA, gdzie przechodzi operację wydłużania nogi. Po powrocie do Polski będzie musiała codziennie pracować nad jej sprawnością. W przeciwnym wypadku grozi jej poważne ryzyko amputacji. Warto zaznaczyć, że 100% wpisowego będzie przeznaczone na pomoc Marysi Tchórzewskiej. Organizatorzy nie pobierają żadnej prowizji.

Start biegu będzie znajdował się na ulicy Szkolnej, następnie zawodnicy będą biec ulicami: Władysława Reymonta – Cmentarną – Piaskową– Spokojną – Kazimierza Przerwy-Tetmajera – Szkolną. (2 pętle po 2,5 km). Meta będzie znajdowała się na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach. Dodatkowo w tym roku zawody odbędą się z elektronicznym pomiarem czasu.

Każdy zawodnik, który ukończy bieg zostanie nagrodzony pamiątkowym medalem. Osoby, które zajmą miejsca 1-3 w kategorii mężczyzn i kobiet w biegach dla dzieci oraz biegu głównym otrzymają puchary. Podczas imprezy zostanie przeprowadzony konkurs na najciekawsze przebranie Śnieżynki i Mikołaja.

Zapisy elektroniczne prowadzone są poprzez stronę: https://elektronicznezapisy.pl/event/5333/strona.html. Jak mówią sami organizatorzy, najważniejsza jest dobra zabawa i możliwość niesienia pomocy, a nie rywalizacja. Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.fenikssiedlce.pl w zakładce „Zawody”.

Organizatorami biegu są: Szkoła Podstawowa nr 2 w Siedlcach, Siedlecki Klub Sportowy „FENIKS”, Fundacja Ultramaratonu Nadbużańskiego.

(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%