Siedleckie siatkarki przegrały z liderem po pięciosetowym starciu

21:00, 14.11.2020 K.U Aktualizacja: 18:58, 19.11.2020

Siatkarki Ósemki Siedlce nie sprostały jednej z najlepszych obecnie drużyn w lidze. W pięciosetowym pojedynku Sparta Warszawa okazała się lepsza.

Pierwsze dwa sety spotkania należały do Sparty, będącej po 7 kolejkach liderem rozgrywek II ligi siatkówki kobiet grupy 2. Warszawianki wykazywały się w decydujących momentach tych partii sprytem i zimną krwią. Ósemka doszła do głosu w trzecim secie, w którym przyjezdne nie miały w zasadzie nic do powiedzenia. Do siedlczanek należał także czwarty set. W decydującej akcji tej partii siatkarki Jarosława Plewińskiego otrzymały prezent od rozgrywającej przeciwniczek, która popełniła fatalny błąd, a jego konsekwencją był przegrany dla Sparty set.

W tie breaku zespołem bardziej zdeterminowanym do zwycięstwa, była drużyna przyjezdnych z Warszawy. Gra Ósemki w ataku zupełnie posypała się pod koniec piątego seta. Kolejne błędy w ofensywie sprawiły, że ostatecznie to Sparta mogła sobie po tym meczu doliczyć do bilansu kolejne zwycięstwo i dwa punkty. Pocieszeniem dla Ósemki może być fakt, że za dwa wygrane sety udało się uzyskać punkt do tabeli. Z pewnością nie jest pocieszający jednak fakt, że siedlczanki po trzech rozegranych w tym sezonie domowych meczach - wciąż nie potrafią wygrać na swojej hali.

14.11.20, 17:00 - Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce - Sparta Warszawa 2:3 (20:25, 21:25, 25:12, 26:24, 9:15)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 6. Jagoda Michałek, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Maria Raszek, 10. Ilona Betke, 17. Joanna-Prus Jezierska i 14.Oliwia Pacholak (libero) oraz 5. Weronika Brzuzy, 8. Aleksandra Jatczak, 16. Małgorzata Banasiak