Pierwsza wygrana KPS w nowym sezonie

22:22, 28.10.2020 KS Aktualizacja: 22:22, 28.10.2020

Siedlczanie wygrali 3:0 z ZAKSĄ Strzelce Opolskie.

Podopieczni Mateusza Grabdy wyraźnie stęsknili się za I-ligową rywalizacją. W pierwszym secie wyrównana gra toczyła się do stanu 13:13. Później kontrolę nad spotkaniem przejęli siedlczanie. Atutem po stronie KPS okazała się zagrywka. Gospodarze nie potrafili znaleźć na nią sposobu i przegrali do 18.

W drugim i trzecim secie KPS utrzymał tempo narzucone w drugiej połowie pierwszej partii. W polu zagrywki dobrze spisywał się kapitan Janusz Górski, co pomogło w wypracowaniu przewagi. Drużyna Grabdy nie odpuściła do końca, dzięki czemu mogła świętować pierwsze trzy punkty w sezonie. MVP spotkania wybrano Mateusza Kańczoka - autora 17 punktów.

31 października KPS zagra w Częstochowie z Norwidem.

ZAKSA Strzelce Opolskie – KPS Siedlce 0:3 (18:25, 20:25, 21:25)

KPS: Bereza, Górski, Kańczok, R. Nowak, Szymański, Wójcik i Waloch (libero) oraz Dobosz, Kupka, Strulak.