Derby dla Nike. Seria porażek Ósemki trwa (fotogaleria)

10:52, 25.10.2020 K.U Aktualizacja: 11:24, 25.10.2020

W derbowym starciu w ramach 6 kolejki II ligi siatkówki kobiet grupy 2 - Ósemka Siedlce przegrała na swojej hali z Nike Węgrów 2:3.

Podtekst rywalizacji o miano najlepszego siatkarskiego zespołu w regionie, zawsze nadaje starciom Ósemki Siedlce i Nike Węgrów dodatkowego smaczku. Nie inaczej było tym razem, choć przed spotkaniem minimalnym faworytem było Nike, które po 5 kolejkach zgromadziło o dwa oczka więcej w tabeli niż siatkarki z Siedlec.

Mecz rozpoczął się od długiej wymiany ciosów w pierwszym secie, z którego górą wyszły gospodynie. Podrażnione przegranym po zaciętej walce setem siatkarki z Węgrowa odpłaciły się Ósemce dwiema kolejnymi łatwo wygranymi partiami. Siatkarki Ósemki nie chciały dopuścić do porażki w czterech setach i wygrały kolejną partię do 25. Tie-break ułożył się po myśli siatkarek z Węgrowa, które wygrywając zdecydowanie w piątym secie, wróciły do domu z dwoma punktami. Dla drużyny Ósemki Siedlce derbowa przegrana była trzecią kolejną ligową porażką. W obecnym sezonie Ósemka jeszcze nie poznała smaku zwycięstwa na własnym obiekcie.

W następnej kolejce Ósemka zmierzy się na wyjeździe z AZS LSW Warszawa (sobota, 7 listopada), natomiast Nike Węgrów czeka w 7 kolejce pauza.

24.10.20, 17:00 - Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce - Nike Węgrów 2:3 (34:32, 18:25, 12:25, 27:25, 6:15)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Ilona Betke, 17. Joanna Prus Jezierska i 14.Oliwia Pacholak (libero) oraz , 8. Aleksandra Jatczak, 16. Małgorzata Banasiak