Niełatwa przeprawa lidera w Łosicach (fotogaleria)

21:19, 19.10.2020 K.U Aktualizacja: 18:33, 20.10.2020

W meczu 11 kolejki Keeza Klasy-A siedleckiej, ŁDK Łosice zremisował na swoim obiekcie z Kosovią Kosów Lacki 2:2.

Faworytem niedzielnego spotkania w Łosicach była Kosovia, aktualny lider tabeli - który przed tygodniem pokonał Sępa Żelechów, bezpośredniego rywala w walce o zwycięstwo w rozgrywkach. Przed zespołem gospodarzy było trudne zadanie zatrzymania rozpędzonej drużyny z Kosowa Lackiego, która przed tym meczem wygrała w obecnym sezonie wszystkie ligowe wyjazdowe spotkania. Drużny ŁDK i Kosovii mierzyły się w swojej historii tylko raz, w poprzednim sezonie - w którym ze względu na pandemię udało się rozegrać tylko rundę jesienną. Zespół z Kosowa Lackiego wygrał wówczas w grodzie nad Toczną 4:2. Niedzielne starcie ŁDK - Kosovia, zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami odbyło się bez udziału publiczności na trybunach.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi przyjezdnych. Kosovia objęła prowadzenie już w 3 minucie. Do zbyt krótko wybitej piłki przez defensorów ŁDK dopadł prawy obrońca żółto-czarnych Bartosz Łagoda i okolicy narożnika pola karnego uderzył ponad bezradnym Bartłomiejem Radziwonką. Goście wyróżniali się na tle przeciwników organizacją gry i przez pierwsze 45 minut zdecydowanie dominowali w posiadaniu piłki - ale nie potrafili znaleźć sposobu na zadanie drugiego ciosu. Zespół ŁDK po straconej bramce szybko poukładał defensywne szyki, natomiast w ofensywie nie miał argumentów ku temu, by zaskoczyć przeciwnika choćby jednym groźnym strzałem.

Jeden z najciekawiej zapowiadających się meczów kolejki nabrał rumieńców w drugiej połowie. Gospodarze grając po zmianie stron z wiatrem, zaczęli odważniej atakować i owocem tego była strzelona kilka minut po przerwie bramka. Po szybko rozegranym rzucie rożnym, w polu karnym znalazł się Marcin Chwedoruk, który dostrzegł znajdującego się na długim słupku Jakuba Głuchowskiego. Zamykający akcję obrońca ŁDK pokonał Mateusza Toruszewskiego efektownym szczupakiem i wyrównanie stało się faktem. Od tego momentu w szeregach Kosovii zauważalna była coraz większa nerwowość i bezsilność w kreowaniu ofensywnych akcji. Coraz groźniej kontrujący gospodarze wyszli na prowadzenie w 70 minucie, kiedy to piłkę do wykonania rzutu rożnego ustawił Marcin Chwedoruk. Futbolówka uderzona wysokim łukiem przez skrzydłowego ŁDK, z małą pomocą sił przyrody... znalazła drogę do bramki Kosovii.

Zaskoczeni obrotem spraw piłkarze z Kosowa Lackiego wzięli się do pracy. Okazja do odrobienia strat przydarzyła się w 78 minucie - kiedy to prezent od piłkarzy ŁDK otrzymał Daniel Zieliński. Pomocnik Kosovii obsłużony podaniem przez jednego z zawodników łosiczan wykorzystał złe ustawienie obrony i oddał celny strzał z około 20 metrów wyrównując stan rywalizacji. Kosovia po strzeleniu bramki na 2:2, nabrała ochoty na wywiezienie z Łosic kompletu punktów, ale żadnego z licznie wykonywanych w końcówce stałych fragmentów nie udało się zamienić tego dnia na bramkę. Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

W kolejnej, przedostatniej w tym roku kolejce Keeza Klasy-A, ŁDK Łosice uda się na wyjazd do Sobolewa, gdzie zmierzy się z Promnikiem Gończyce (niedziela 25 października, godz 13:30). Drużyna Kosovii będzie starała się zrobić kolejny krok ku temu, by zostać najlepszą drużyną rundy jesiennej, szukając kolejnych punktów w meczu z Olimpią w Latowiczu. Ten mecz zaplanowano w niedzielę 25 października o godzinie 13.

19.10.20, 15:00, Łosice

Keeza Klasa-A: ŁDK Łosice - Kosovia Kosów Lacki 2:2 (0:1)

Bramki: Jakub Głuchowski 49, Marcin Chwedoruk 70 - Bartosz Łagoda 3, Daniel Zieliński 78.

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka - 20. Łukasz Kaniewski, 3. Dominik Marczewski, 6. Mariusz Szupiluk, 13. Jakub Głuchowski - 11. Kacper Wyrzykowski, 8. Dawid Ułasiuk, 9. Maciej Szpura, 18. Artur Demianiuk - 2. Emil Knapiuk, 17. Marcin Chwedoruk (75, 19. Dominik Głogowski)

Kosovia: 1. Mateusz Toruszewski - 8. Bartosz Łagoda, 16. Paweł Maksymiak, 7. Grzegorz Jasiński, 6. Łukasz Zalewski - 9. Krzysztof Żochowski (11, 81. Ogonowski Jakub), 4. Mateusz Zalewski, 14. Vitalii Burko, 10. Daniel Zieliński (84, 3. Ignacy Sidorzak) - 18. Michał Saczuk (62. 13. Paweł Dawidowski), 19. Adrian Byczkowski (73, 5. Mariusz Kamiński)

Żółte kartki: Mateusz Zalewski 52, Grzegorz Jasiński 86

Sędzia: Cezary Anusiewicz (Siedlce)