Niewykorzystany karny się mści. Derby dla łosiczan (fotogaleria)

18:46, 14.09.2020 K.U Aktualizacja: 17:11, 15.09.2020

W 6 kolejce Keeza A-Klasy siedleckiej, ŁDK Łosice pokonał na własnym obiekcie Tęczę Korczew 3:0.

Derbowe starcie w Łosicach zapowiadało się bardzo ciekawie. Przed meczem ŁDK i Tęcza Korczew sąsiadowały ze sobą w tabeli, legitymując się identycznym dorobkiem punktowym. Dwie najbardziej wysunięte na wschód organizacje piłkarskie w województwie mazowieckim po raz drugi w historii zmierzyły się o ligowe punkty. W ostatnim starciu obu zespołów, które odbyło niemal dokładnie rok temu - łosiczanie wygrali 2:1 po bramkach Macieja Szpury i Marka Sawickiego. Dla podopiecznych Stanisława Zduna trafił wówczas Kacper Chwedoruk. W wyjściowych jedenastkach obu zespołów wybiegło podczas niedzielnego meczu 13 zawodników grających w spotkaniu sprzed roku (7 piłkarzy ŁDK i 6 graczy Tęczy).

Początek spotkania należał do łosiczan. Pierwszy cios zadał Łukasz Naumiuk, który zamienił podanie Macieja Szpury na bramkę precyzyjnym uderzeniem prawą nogą, urywając się spóźnionemu Pawłowi Kalinowskiemu. Zaledwie kilka minut po tej bramce nastąpiła odpowiedź Tęczy. Paweł Sawtyruk wpadł w pole karne i wstrzelił piłkę na piąty metr, po czym futbolówka odbiła się od bramkarza ŁDK Bartłomieja Radziwonki i wpadła do bramki. Sędzia Daniel Miler uznał, że przed wstrzeleniem piłka przekroczyła linię końcową i gol nie został uznany. W kolejnych minutach pierwszej połowy, kibice obecni na stadionie w Łosicach oglądali wyrównany mecz, ale nudny dla oka. Wśród nieudolnych prób ataku w wykonaniu obu zespołów, trochę ożywienia wniosło w 40 minucie sprytne uderzenie Naumiuka. Piłka strzelona przez napastnika ŁDK z około 30 metrów uderzyła w słupek.

Na początku drugiej połowy w szeregi gospodarzy wkradło się rozluźnienie i Tęcza bardzo szybko dostała szansę na wyrównanie. W 51 minucie Daniel Żek sfaulował w niegroźnej sytuacji Sawtyruka i jedenastka dla przyjezdnych stała się faktem. Do rzutu karnego podszedł Paweł Kruk, jednak jego strzał nie sprawił dla bramkarza ŁDK żadnego problemu. W 56 minucie doszło do kolejnego faulu w polu karnym – tym razem pod bramką Tęczy Korczew. Marcin Marszałek nieczysto zaatakował od tyłu pomocnika ŁDK Pawła Bartoszuka. Rzut karny na gola zamienił Naumiuk, oddając pewny strzał przy lewym słupku bramki Piotra Ciury.

Serca gospodarzy zamarły, kiedy niespełna 10 minut później, po wymianie niecenzuralnych zdań z przeciwnikiem - za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał najlepszy strzelec łosiczan. Tęcza mając w perspektywie jeszcze bardzo dużo czasu na kontaktową bramkę i nawet wyrównanie, grała w przewadze bardzo nieporadnie – zupełnie nie wykorzystując swojego ofensywnego potencjału. Groźniejsze sytuacje stwarzali sobie osłabieni gospodarze: po strzale Artura Demianiuka, czy przestrzelonej akcji sam na sam Mateusza Kozioła. Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry siły się wyrównały. Spóźniony Marszałek sfaulował Cezarego Chraszcza. Zawodnik Tęczy obejrzał czerwoną kartkę i mógł się udać do szatni. Poszkodowany w tej sytuacji Chraszcz wymierzył sprawiedliwość z 11 metrów i trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo ŁDK stało się faktem.

W następnej kolejce podopieczni Jacka Izdebskiego udadzą się do Ruchnej na spotkanie z tamtejszym Rywalem (sobota 19 września, godz. 15:30). Piłkarze Tęczy Korczew derbowym meczem w Łosicach zapoczątkowali serię spotkań o stawkę z bardzo trudnymi przeciwnikami. Jako następny w kolejce czeka już czwartoligowiec Tygrys Huta Mińska, z którym to piłkarze Stanisława Zduna zmierzą się w meczu ¼ finału Pucharu Polski MZPN Siedlce (środa, 16 września o 16:30 w Korczewie). Kolejnym przeciwnikiem Tęczy w walce o ligowe punkty będzie Kosovia Kosów Lacki, aktualny lider Keeza Klasy-A. To spotkanie odbędzie się również w Korczewie, w niedzielę 20 września o godzinie 16.

13.09.20, 16:00, Łosice

Keeza Klasa-A: ŁDK Łosice – Tęcza Korczew 3:0 (1:0)

Bramki: Łukasz Naumiuk 7, 56 k, Cezary Chraszcz 80 k

W 51 minucie Paweł Kruk nie wykorzystał rzutu karnego (Bartłomiej Radziwonka obronił strzał)

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka – 16. Daniel Żek (90, 15. Maleńczyk Jakub), 3. Dominik Marczewski, 6. Mariusz Szupiluk, 13. Jakub Głuchowski – 11. Kacper Wyrzykowski (68, 18. Artur Demianiuk), 8. Dawid Ułasiuk, 4. Paweł Bartoszuk, 21. Cezary Chraszcz (84, 17. Marcin Chwedoruk) - 31. Łukasz Naumiuk, 9. Maciej Szpura (77, 10. Mateusz Kozioł)

Tęcza: 1. Piotr Ciura – 7. Marcin Marszałek, 5. Jan Podlewski (23, 2. Jakub Jarmoch), 27. Paweł Kalinowski, 14. Paweł Stańczewski – 3. Cezary Pykacz (46, 13. Sebastian Bartoszuk), 26. Adrian Skolimowski (59, 25. Bartłomiej Jaszczuk), 10. Paweł Kruk, 23. Oskar Schulz,  8. Paweł Sawtyruk – 9. Dominik Jaszczuk

Żółta kartka: Jakub Głuchowski 35, Łukasz Naumiuk 39 – Paweł Kalinowski 58, Marcin Marszałek 76.

Czerwona kartka: Łukasz Naumiuk 65 (za drugą żółtą) – Marcin Marszałek 79 (za faul w polu karnym)

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)