Przełamanie Kolektywu. Na szczycie bez zmian

21:47, 06.09.2020 KS Aktualizacja: 21:52, 06.09.2020

Czarni Węgrów pozostają jedyną drużyną w siedleckiej okręgówce, która nie zna smaku zwycięstwa.

WYDARZENIE KOLEJKI

Przełamanie Kolektywu. Kamil Stanisławowski i spółka wreszcie mają powód do radości. Beniaminek z Oleśnicy wygrał 2:1 z faworyzowanym Orłem Unin. Czekał na zwycięstwo przez sześć długich kolejek. Przez ten czas zdarzyły się wyraźne porażki (z Mazovią II i Wilgą), ale i minimalne niezasłużone przegrane.

W meczu z Orłem wszystko zagrało. Kolektyw ograniczył błędy, a kiedy już się zdarzały to doskonale funkcjonowała asekuracja. Dzięki walce w muszkieterskim stylu – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – premierowe zwycięstwo beniaminka z Oleśnicy stało się faktem. Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, ale w jedenastce miejsce zajął Adrian Dzięcioł, który harował tak w defensywie, jak i ofensywie.

NA INNYCH BOISKACH

Nie zawiedli liderzy. Naprzód wywiózł pełną pulę z Ostrówka po dobrym meczu. Więcej wysiłku w zdobycie trzech oczek włożyli Płomienni, którzy od 30 minuty musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce Krystiana Rogali. Zryw zaciekle walczył o punkty, ale drużyna Piotra Kardasa zagrała jak na wicelidera przystało. Najwięcej emocji wzbudziła decydująca bramka Daniela Matwiejczyka. Padła ona po tym jak zawodnik Zrywu przesuwał sobie piłkę przy chęci wznowienia gry z rzutu wolnego. Sobolewska strona twierdzi, że sędzia popełnił błąd, zaś druga, iż wszystko było zgodne z duchem gry. Ile drużyn, tyle opinii.

Jedynym klubem bez zwycięstwa w trwającym sezonie pozostają Czarni Węgrów. Nie pomogły wzmocnienia last minute. Po siedmiu kolejkach Czarni są czerwoną latarnią ligi. Gorzej już być nie może?

7 kolejka (5-6 września)

Czarni Węgrów – Wilga Miastków Kościelny 1:1 (0:0)

Bramki: Ryczkowski - Kruk

Jastrząb Żeliszew – Wektra Zbuczyn 1:1

Bramki: Zając - M. Mruz

Kolektyw Oleśnica – Orzeł Unin 2:1 (1:1)

Bramki: Czajka, M. Rogala - B. Szczęśniak

LKS Ostrówek – Naprzód Skórzec 1:4 (0:1)

Bramki: Akonom 90 – M. Kacprzak 9, Kafara 56, 68, Chłopek 71

Mazovia II Mińsk Mazowiecki – MKS Małkinia 8:0 (4:0)

Bramki: Mazanka 1, 55, Zatorski 17, Witkowski 30, Sikorski 44, 81, Pędowski 69, Grochowski 83

Miedzanka Miedzna – Jabłonianka Jabłonna Lacka 1:4 (1:2)

Bramki: Krysiński 47 – Ołtarzewski 23, Przesmycki 26, Wasilewski 87, Michalczuk 90

Płomień Dębe Wielkie – Zryw Sobolew 3:2 (1:1)

Bramka: Antolak, Matwiejczyk x2 - Michalec, Kwaśniak

Victoria Kałuszyn – Polonez Mordy 0:1 (0:0)

Bramka: Lubelski 74

Watra Mrozy – Fenix Siennica 2:0 (1:0)

Bramki: Sikora, F. Kąca