Nie oparli się sile Żubra. Sparingowe letnie granie w Łosicach (fotogaleria)

10:14, 13.07.2020 K.U Aktualizacja: 11:05, 13.07.2020

W drugim już sprawdzianie przed zbliżającym się sezonem siedleckiej klasy A, zespół ŁDK Łosice przegrał na swoim obiekcie z Żubrem Drohiczyn 3:5.

Pierwsza połowa lipca na boiskach polskich lig regionalnych oznacza w tym roku początek przygotowań do nowego sezonu 2020/21. Formę na rozgrywki szykuje również drużyna ŁDK Łosice, która poprzedni sezon siedleckiej klasy A (przerwany po 13 kolejkach z powodu pandemii), zakończyła na 9 miejscu. W zeszłym tygodniu łosiczanie pokonali w pierwszym sparingu zespół Jabłonianki Jabłonna Lacka 2:1. W niedzielę 12 lipca kolejnym sparingpartnerem łosiczan była drużyna Żubra Drohiczyn. Dla organizacji z województwa podlaskiego był to pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym. Żubr został w ostatnim sezonie został sklasyfikowany na 3 miejscu w I grupie podlaskiej klasy A.

Początek meczu należał do gospodarzy, lecz przez ponad dwadzieścia minut nie byli oni w stanie swojej przewagi udokumentować bramką. W 22 minucie zagrane w tempo długie podanie Marka Sawickiego na bramkę zamienił sprytnym strzałem Mateusz Kozioł. Po pierwszej przerwie na wodę gospodarze stracili rezon i od tej pory, to oni zmuszeni byli gonić za grającymi coraz lepiej gośćmi. Ozdobą spotkania była w 34 minucie bramka Grzegorza Sielewonowskiego, trafiona bezpośrednio z rzutu wolnego. Zawodnik Żubra był tego dnia najlepszym piłkarzem piłkarzem na boisku, co potwierdził kolejną bramką i asystą. Gospodarzy stać było jeszcze po przerwie na dwie bramki Łukasza Naumiuka, jednak było to tego dnia zbyt mało. Mnożące się błędy w defensywie łosiczan zawodnicy z województwa podlaskiego bezlitośnie zamieniali na trafienia i zasłużenie wygrali to spotkanie.

W kolejnym sparingu zaplanowanym na niedzielę 19 lipca, łosiczanie zmierzą się w Parczewie z Vitorią. Nie licząc tego spotkania, ŁDK rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne - w czwartek 23 lipca w Leśnej Podlaskiej z tamtejszym Agrosportem i 26 lipca na wyjeździe z Bocianem Boćki. Pierwszym w sezonie starciem o stawkę dla drużyny ŁDK będzie mecz I rundy Pucharu Polski OZPN Siedlce z Sępem Żelechów, zaplanowany na sobotę 1 sierpnia o godzinie 17 w Łosicach. Tydzień później podopieczni Jacka Izdebskiego wyjazdowym meczem z Jutrzenką Cegłów rozpoczną zmagania ligowe siedleckiej klasy A.

Sparing, 12.07.20

ŁDK Łosice - Żubr Drohiczyn 3:5 (1:2)

Bramki: Mateusz Kozioł 22, Łukasz Naumiuk 47 (k), 51 - Wojciech Sielewonowski 34, 38, Grzegorz Sielewonowski 62, 86, Radziszewski Łukasz 66.

ŁDK: Bartosz Radziwonka - Patryk Roman, Jakub Głuchowski, Mariusz Szupiluk, Daniel Żek - Maciej Szpura, Dawid Ułasiuk, Paweł Bartoszuk, Łukasz Naumiuk - Marek Sawicki, Mateusz Kozioł. Rezerwowi: Marcin Chwedoruk, Jakub Maleńczyk, Cezary Pączek, Przemysław Pączek, Daniel Skwierczyński, Kacper Wyrzykowski