Odkupili winy. Widzew przegrał w Siedlcach!

18:23, 05.07.2020 KS Aktualizacja: 19:54, 05.07.2020

W meczu 30 kolejki Pogoń Siedlce zmierzyła się z Widzewem Łódź. Po emocjonującym spotkaniu biało-niebiescy wygrali 3:1!

Trener Bartosz Tarachulski miał o czym myśleć po porażce w Elblągu. W środku tygodnia siedlczanie przegrali w fatalnym stylu z Olimpią, której skład w większości stanowili młodzieżowcy. Przemyślenia szkoleniowca Pogoni doprowadziły do decyzji o dokonaniu aż pięciu zmian. Szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali: Tomasz Margol, Rafał Misztal, Bartłomiej Olszewski, Dominik Sadzawicki oraz Kamil Walków.

Od początku spotkania Pogoniści byli wspierania przez swoich kibiców. Na trybunie zasiadło ich 612, czyli maksymalna liczba. Dwunasty zawodnik był słyszalny od pierwszych minut, co z pewnością pomagało miejscowym piłkarzom w starciu z faworyzowanym rywalem. W 9 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Konrad Gutowski, jednak Tomasz Wełna przyjął uderzenie na siebie.

W 13 minucie zagotowało się pod siedlecką bramką. Po dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza z rzutu rożnego Sadzawicki trącił piłkę. Od gola samobójczego uchronił go Misztal i koledzy z defensywy. Widzew nie ustawał w atakach. Po kolejnym wewnętrzną stronę słupka obił Gąsior. Łodzianie dopięli swego w 18 minucie. Marcin Robak wyszedł sam na sam z Misztalem, jednak zdecydował się oddać piłkę do nadbiegającego partnera. Henrik Ojamaa trafił pomimo rozpaczliwego biegu siedleckiego golkipera i asekuracji dwóch partnerów.

Pogoń chciała szybko odpowiedzieć, ale strzał Norberta Wojtuszka zastopował Wojciech Pawłowski. W 20 minucie po dośrodkowaniu Gutowskiego zbyt lekko zagrał piętą w kierunku bramki strzeżonej przez Misztala. Tuż przed przerwą na nawodnienie niecelny strzał oddał Gutowski.

W 33 minucie potężne uderzenie z ponad 20 metrów oddał, lecz efektownie interweniował Pawłowski. W końcówce pierwszej połowy Oskar Repka główkował nad poprzeczką po wrzutce Mójty z rzutu wolnego. Ostatni kwadrans tej części gry nie był przesadnie ciekawy. Jedenastka Pogoni złożona w zdecydowanej większość z piłkarzy o defensywnym usposobieniu miała problem ze stwarzaniem zagrożenia pod bramką rywali. Nie dziwi więc, że do przerwy było 1:0 dla Widzewa.

Do drugiej połowy obie drużyny przystąpiły w niezmienionych składach. W 52 minucie fatalny strzał z dystansu oddał Margol. Widzew odpowiedział podobnym – jakościowo – uderzeniem Ojamy. W 56 minucie Pogoń doprowadził do wyrównania. Repka celnie główkował po dośrodkowaniu Mójty z rzutu rożnego.

W 65 minucie Walków sprawdził formę Pawłowskiego. Golkiper Widzewa zaliczył efektywną i efektowną interwencję. Goście odpowiedzieli rajdem Rafała Wolsztyńskiego. Piłka po strzale byłego napastnika Górnika Zabrze przeszła nad poprzeczką, choć okazja była przednia. Po chwili Wolsztyński główkował obok celu po wrzutce Ojamy.

W końcówce mecz otworzył się. W 80 minucie Pogoń wyszła z kontrą. Wojtuszek zagrał jednak minimalnie za późno do Firleja wychodzącego sam na sam z Pawłowskim. Po chwili Wolsztyński zszedł do środka, ale uderzył obok słupka. W 84 minucie Wojtuszek z dziecinną łatwością ograł na skrzydle Gutowskiego, po czym wstrzelił piłkę w pole bramkowe. Firlej trącił piłkę, ale do szczęścia zabrakło centymetrów. Niczego już nie zabrakło w 85 minucie. Marcin Kozłowski II przymierzył zza pola karnego i wprowadził widownię w euforyczny stan. Widzew przycisnął w końcówce, ale nie doprowadził do remisu. Mało tego, w ostatniej akcji meczu Maciej Firlej wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kozłowskim II. Pogoń pokonała lidera II ligi i przybliżyła się do utrzymania!

W przeszłości w Pogoni występował Marcel Gąsior. Po drugiej strony barykady zaprezentowali się ekswidzewiacy: Rafał Misztal i Tomasz Wełna. W łódzkim klubie swego czasu występował też Tarachulski.

W niedzielę 12 lipca o 17:40 Pogoń zagra w Łęcznej z Górnikiem.

05.07.20, 17:00 – Siedlce

Pogoń Siedlce – Widzew Łódź 3:1 (0:1)

Bramki: Oskar Repka 56, Marcin Kozłowski II 85, Maciej Firlej 90+5 k - Henrik Ojamaa 18

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 26. Dominik Sadzawicki, 18. Ivan Očenáš, 27. Tomasz Wełna, 14. Bartłomiej Olszewski – 15. Norbert Wojtuszek (90+1, 34. Artur Balicki), 8. Tomasz Margol, 55. Oskar Repka, 7. Piotr Marciniec (52, 20. Marcin Kozłowski II), 6. Adam Mójta (87, 77. Eryk Więdłocha) – 9. Kamil Walków (67, 19. Maciej Firlej)

Widzew: 24. Wojciech Pawłowski – 23. Łukasz Kosakiewicz (87, 25. Łukasz Turzyniecki), 4. Sebastian Rudol, 27. Daniel Tanżyna, 37. Kornel Kordas – 7. Henrik Ojamaa (76, 18. Daniel Mąka), 30. Mateusz Możdżeń, 5. Marcel Gąsior, 14. Konrad Gutowski – 10. Rafał Wolsztyński, 9. Marcin Robak

Żółte kartki: Tomasz Margol 14, Piotr Marciniec 24, Bartłomiej Olszewski 75, Tomasz Wełna 77 – Marcin Robak 31, Marcel Gąsior 39, Mateusz Możdżeń 89

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)