Zamknij
REKLAMA

Pogoń wróci do gry na przełomie maja i czerwca?

17:28, 21.04.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że planowany powrót I i II ligi jest planowany między 30 maja a 6 czerwca.

- Założenia powrotu do treningów i rywalizacji zostały już przesłane do polityków i klubów. Protokół stworzony przez grupę roboczą Ekstraklasy zawiera konkretne punkty i detale. Liczymy na wsparcie w realizacji tego projektu. Tu nie ma o czym rozmawiać, tylko trzeba go realizować. Jednym z zaleceń jest udostępnienie drużynom obiektów sportowych, na których mogą trenować, bo skoro zwykli ludzie mogą chodzić po parkach i lisach, to profesjonalni piłkarze także powinni mieć możliwość trenować szczególnie, że będą pod kontrolą sztabów medycznych. Wierzę, że to nastąpi w okolicy środy lub czwartku - mówił prezes PZPN, Zbigniew Boniek w programie "Prawda Futbolu".

Te same założenia mają zostać przedstawione klubom I i II ligi. PZPN chce, żeby rywalizacja na szczeblu centralnym rozstrzygnęła się na murawie, a nie przy zielonym stoliku.

Planowane jest rozegranie wszystkich zaległych kolejek, tj. 23-34 i meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia sezonu 2019-20 po 30 czerwca 2020 roku. Ponadto zaległe mecze 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski zostaną rozegrane 27 maja 2020 roku. Po ich rozegraniu zostaną ustalone terminy meczów 1/2 finału i finału.

 

fot. Janusz Mazurek

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz