Nowa Wieś rozgromiona. Sokołowianki powalczą o I ligę

06:39, 08.03.2020 KS Aktualizacja: 07:00, 12.03.2020

Podopieczne Rafała Haponika stanęły na wysokości zadania, wygrywając 92:51 w ostatnim meczu w grupie mistrzowskiej II ligi.

Dla UKS Nowa Wieś to był trzeci mecz na przestrzeni pięciu dni. Naturalne więc, że sztab trenerski MPKK postawił na intensywność. Od pierwszej minuty sokołowianki "siadły" na rywalki i skutecznie utrudniały im życie. Po pierwszych kilku akcjach na tablicy wyników było 7:0 dla miejscowych. UKS nie może zrzucać wszystkiego na karb przemęczenia, ponieważ sokołowianki grały bardzo dobrze. Do przerwy było 54:26. W MPKK praktycznie nie było słabych punktów, często wpadały trójki, a trener Haponik ekspresyjnie dyrygował zespołem przy bocznej linii. Warto też dodać, że obie ćwiartki zaczęły się od trójek Aleksandry Welenc, która imponowała ruchliwością i mądrymi decyzjami w kluczowych momentach.

Druga połowa nie mogła zmienić oblicza meczu. MPKK nie był tak skuteczny jak przed przerwą, ale ani na chwilę nie stracił kontroli nad meczem. Końcowa wygrana 92:51 nie pozostawiła złudzeń, kto zasłużył na drugie miejsce w grupie mistrzowskiej II ligi.

MPKK znalazł się w najlepszej ósemce II-ligowców z całej Polski. Sokołów Podlaski będzie starał się o organizację turnieju półfinałowego, który odbędzie się w dniach 20-22 marca. Potencjalni rywale to m.in: Gokis Kąty Wrocławskie, MOSiR Bochnia, Ósemka Skierniewice, Tęcza Leszno, UKS Basket Zgorzelec. Podział grup i ustalenie lokalizacji turniejów nastąpi 10 marca.

MPKK Sokołów Podlaski - UKS Nowa Wieś 92:51 (25:14, 29:12, 19:10, 19:15)

MPKK: Welenc 16, Jurczak 14, Jastrzębska 11, Karpiszuk 10, Pietrzak 8, Stefańska 8, Mężyńska 4, Dzikowska 3, Bogusz 2, Tryc 2, Zdrodowska 2