Pogoń wygrała z Olimpią. Dwa tygodnie do wiosny

15:32, 15.02.2020 KS Aktualizacja: 15:50, 15.02.2020

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego wygrali 2:0 z Olimpią Zambrów.

W składzie Pogoni zabrakło dopiero co zakontraktowanego Ivana Ocenasa oraz awizowanych piłkarzy testowanych. Po drugiej stronie barykady zaprezentowali się byli piłkarze MKP - Marcin Paczkowski oraz Michał Steć. Funkcję trenera bramkarzy zambrowian pełni Mirosław Bołbotowski.

Początek spotkania był wyrównany. Po około kwadransie uwidoczniła się przewaga Pogoni. Na strzały chętnie decydował się Damian Mosiejko, jednak Jakub Stefaniak był czujny. Po pół godzinie gry czujność golkipera Olimpii sprawdził Piotr Marciniec. Jak się okazało była ona na właściwym poziomie. Najlepszej szansy dla III-ligowej Olimpii nie wykorzystał Steć. Skrzydłowy zambrowian przestrzelił z ostrego kąta, choć miał przed sobą tylko bramkarza. Do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron Pogoń rozwiązała worek z bramkami. Sygnał do ataku dał rezerwowy Bartosz Wiktoruk, który w 46 minucie minimalnie przestrzelił. Pięć minut później celności zabrakło Bartłomieja Olszewskiego, który uderzał z ponad 20 metrów. W 58 minucie Kamil Walków został sfaulowany w szesnastce gości przez Shona Shibatę. Sędzia wskazał na wapno, a rolę egzekutora wcielił się Adam Mójta. Olimpia mogła dosyć szybko odpowiedzieć, jednak Mikołaj Smyłek poradził sobie ze strzałem Kamila Zalewskiego oraz dobitką Mateusza Jastrzębskiego. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 71 minucie, kiedy rezerwowi skonstruowali drugą bramkę. Maciej Firlej dograł do Marcina Kozłowskiego II, a ten pewnym strzałem ustalił wynik meczu. Do końca meczu nie wydarzyło się nic godnego odnotowania. Pogoń wygrała 2:0. To trzecie zwycięstwo siedlczan z rzędu w zimowym okresie przygotowawczym.

W sobotę 22 lutego o 12:00 Pogoń podejmie Legionovię Legionowo. To będzie próba generalna przed wznowieniem II ligi. Siedlczanie zaczną wiosnę od wyjazdu do Pruszkowa - 1 marca o 12:00.

Pogoń Siedlce – Olimpia Zambrów 2:0 (0:0)

Bramka: Adam Mójta 59 k, Marcin Kozłowski II 71

Pogoń: 1. Mikołaj Smyłek – 27. Karol Jaksik, 55. Oskar Repka, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Jakub Romanowicz (46, 19. Maciej Firlej), 18. Norbert Wojtuszek (46, 10. Bartosz Wiktoruk), 23. Damian Mosiejko (72, 99. Dominik Barciak), 7. Piotr Marciniec (65, 20. Marcin Kozłowski II), 6. Adam Mójta (68, 17. Mateusz Kluzek) – 9. Kamil Walków (72, 21. Patryk Kostyk)

Olimpia: 29. Jakub Stefaniak (46 Piotr Czapliński) – 2. Bartosz Gołaszewski (46, 4. Łukasz Grzybowski), 15. Adam Radecki (62, 6. Kacper Głowicki), 9. Marek Wasiluk, 18. Kacper Smoleń – 13. Shon Shibata, 14. Marcin Paczkowski, 8. Dominik Wasiak (46, 17. Mikołaj Napora), 16. Rafał Kalinowski (46, 5. Przemysław Jastrzębski) 10. Michał Steć (62, 3. Mateusz Jastrzębski) – 11. Kamil Zalewski