Pierwsza połowa dla Świtu, druga dla Pogoni

14:33, 08.02.2020 KS Aktualizacja: 22:47, 11.02.2020

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego wygrali 1:0 z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się nowodworzanie. Pierwsze uderzenie - zblokowane - oddał co prawda Marcin Kozłowski II, jednak później kontrolę nad meczem przejęli III-ligowcy. W 14 minucie Rafał Maciejewski ładnym przyjęciem zwiódł Oskara Repkę i oddał strzał z ostrego kąta. Mikołaj Smyłek wykazał się refleksem przy interwencji. W dalszej części pierwszej połowy obraz gry nie ulegał zmianie. Smyłek miał sporo pracy, a skuteczności brakowało Kamilowi Wiśniewskiemu, Mateuszowi Kwiatkowskiego i Arkadiuszowi Ciachowi. Do przerwy było 0:0.

W przerwie trener Świtu, Marek Brzozowski dokonał pięciu zmian, co wpłynęło na obraz meczu. Tuż po przerwie były piłkarz Świtu, Kozłowski II przejął piłkę na 25 metrze, ale przestrzelił w dogodnej sytuacji. W 58 minucie jedynego gola spotkania zdobył Maciej Firlej. Napastnik wypożyczony z Korony Kielce wykorzystał błąd nowodworzan przy wyprowadzaniu piłki. W 71 minucie Firlej powinien mieć dublet, ale uderzył wprost w bramkarza. Następnie Jakub Romanowicz strzelił obok słupka, Firlej niecelnie uderzył po centrze z kornera, a Mateusz Kluzek zmarnował 100-procentową okazję, niecelnie kopiąc z ostrego kąta. W 84 minucie groźne uderzenie z ponad 20 metrów oddał Kamil Walków, lecz Błażej Niezgoda był na posterunku.

W końcówce meczu Emil Możdżonek wyciął Dominika Barciaka. Po chwili w rolę mściciela wcielił się Damian Mosiejko, który podobnie potraktował pomocnika Świtu. Piotr Basiuk chciał sam wymierzyć sprawiedliwość, ale dokonał tego sędzia Daniel Miler. Mosiejko został wyrzucony z boiska po obejrzeniu dwóch żółtek.

W sobotę 15 lutego Pogoń zagra z Olimpią Zambrów.

Pogoń Siedlce - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (0:0)

Bramka: Firlej 58

Pogoń: 1. Mikołaj Smyłek - 14. Bartłomiej Olszewski (61, 23. Damian Mosiejko), 31. Bartosz Brodziński (46, 18. Norbert Wojtuszek), 27. Tomasz Wełna, 6. Adam Mójta (62, 21. Patryk Kostyk) - 9. Kamil Walków (88, 67. Sebastian Bober), 55. Oskar Repka, 20. Marcin Kozłowski II (61, 17. Mateusz Kluzek), 10. Bartosz Wiktoruk, 11. Jakub Romanowicz - 19. Maciej Firlej (80, 99. Dominik Barciak)

Świt: Mateusz Prus (46, 12. Błażej Niezgoda) - 16. Kamil Tlaga (69, 20. Kamil Wiśniewski), 3. Sebastian Cuch, 5. Beniamin Czajka - 20. Kamil Wiśniewski (46, 24. Błażej Czajkowski), 4. Krystian Pomorski (69, 33. Piotr Basiuk), 33. Piotr Basiuk (46, 15. Piotr Kusiński), 10. Mateusz Kwiatkowski (69, 13. Emil Możdżonek), 17. Patryk Cieślak (46, 7. Hubert Michalik) - 37. Rafał Maciejewski (69, 25. Arkadiusz Ciach), 25. Arkadiusz Ciach (46, 8. zawodnik testowany)