Znowu remis, znowu bez bramek

18:04, 25.01.2020 KS Aktualizacja: 18:10, 25.01.2020

Pogoń Siedlce zremisowała 0:0 z III-ligowym Hetmanem Zamość.

Na ławce trenerskiej Hetmana zasiadł Marcin Płuska. Młody szkoleniowiec w rundzie jesiennej pełnił w Siedlcach funkcję asystenta, a później pierwszego trenera. W sparingu nie zagrał Mateusz Omieciuch, który był testowany przez III-ligowca z Zamościa. Na drodze do transferu stanęły jednak zbyt wygórowane żądania finansowe ze strony władz Tygrysa Huta Mińska.

W pierwszej połowie siedlczanie mieli więcej z gry. Po kwadransie z niewielkim okładem Adam Mójta dośrodkował z rzutu wolnego, w polu karnym gości zakotłowało się, by wreszcie Andrzej Sobieszczyk intuicyjnie interweniował po strzale Kamila Walkowa. Pogoniści nie stwarzali przesadnie wielu sytuacji, ale i nie dopuszczali Hetmana pod bramkę Mikołaja Smyłka. Do przerwy było 0:0.

W drugiej połowie na placu gry postawił się Karol Jaksik, który został wypożyczony do Pogoni z Górnika Zabrze. Poza nim zaprezentowali się też testowani zawodnicy z różnych zakątków Europy: 21-letni hiszpański napastnik Joan Fígols Cruet "Joanet" , 21-letni hiszpański pomocnik Dani Ruiz (obaj CE Manresa) oraz 22-letni armeński pomocnik Howhannes Poghosjan (Pjunik-2 Erewan). Od pierwszej minuty grali za to 25-letni Ivan Ocenas (Olimpia Grudziądz) i 24-letni nigeryjski napastnik Abdeen Abdul (Bedfont Sports FC). Jedynym testowanym Polakiem był wszechstronny obrońca Dominik Sadzawicki (Stal Rzeszów).

Hiszpanie starali się pokazać z jak najlepszej strony, ale brakowało im szczęścia. Hetman mógł zdobyć zwycięską bramkę, jednak Michał Efir nie wykorzystał błędu Patryka Kostyka.

W sobotę 1 lutego o 12:00 Pogoń podejmie Avię Świdnik.

Pogoń Siedlce - Hetman Zamość 0:0

Pogoń: Smyłek (61 Misztal) - Sadzawicki (69 Barej), Ocenas (69 Barciak), Wełna (46 Brodziński), Mójta (46 Jaksik) - Firlej (46 Kostyk), Repka (46 Poghosjan), Marciniec (46 Mosiejko), Kluzek (46 Kozłowski II), Walków (46 Dani Ruiz) - Abdul (57 Joanet)