Porażka przy pełnych trybunach

00:42, 13.01.2020 KS Aktualizacja: 00:42, 13.01.2020

Zdrowie Garwolin przegrało 3:5 z Legią Warszawa.

To już druga futsalowa rywalizacji Zdrowia i Legii na przestrzeni ostatnich tygodni. W rywalizacji pucharowej garwolinianie prowadzili 4:1, by ostatecznie przegrać 4:5. Mecz ligowy miał odmienny, choć równie ciekawy, przebieg.

Od pierwszych minut mecz toczył się pod dyktando Legii. Ekipa z Warszawy trenuje regularnie w składzie, który zawitał do Garwolina, co było widać po ich grze. W 7 minucie doświadczony Mariusz Milewski trafił w słupek bramki gospodarzy, jednak Zdrowie nie wyciągnęło wniosków. Po chwili Mateusz Gliński pokonał Emila Anusiewicza. W 14 minucie Filip Gac ostemplował słupek bramki Wojskowych po rozegraniu rzutu rożnego. Na pięć minut przed końcem meczu Michał Zalewski został zablokowany w ostatniej chwili po wymianie piłki z Rafałem Głąbickim. W końcówce pierwszej połowy sędziowie nie dostrzegli faulu w polu karnym na Marcinie Makulcu. Legia odpowiedziała golem Pawła Tarnowskiego. Zdrowie nie załamało się i na trzy sekundy przed gwizdkiem oznaczającym przerwę trafił - dokonał tego Przemysław Alot.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Legia potrzebowała kilku minut na udokumentowanie swojej przewagi. Na gola Krzysztofa Jarosza odpowiedział Gac po potężnym uderzeniu z rzutu wolnego. Dublet Tarnowskiego przybliżył Wojskowych do końcowego sukcesu. Zdrowie postawiła wszystko na jedną kartę. Odważna gra opłaciła się. Sebastian Papiernik zdobył gola kontaktowego i dał nadzieje gospodarzom na remis. Garwolinianie przycisnęli: najpierw Zalewski przestrzelił z kilku metrów, później Tomasz Warszawski zatrzymał Gaca, który na domiar złego skiksował przy dobitce, aż wreszcie Papiernik zmarnował sytuację sam na sam. Niewykorzystane okazje zemściły się w ostatnich sekundach meczu. Wynik na 5:3 ustalił Bartłomiej Świniarski.

Mecz z wysokości trybun oglądało około 500 osób. Legię wspierała zorganizowana grupa kibiców, która nie żałowała gardeł.

Już we wtorek Zdrowie rozegra kolejny mecz. Wyjazdowy rywalem garwolinian będzie Podkowa Teqball Club.

II liga: Zdrowie Garwolin - Legia Warszawa 3:5 (1:2)

Bramki: Przemysław Alot 20, Filip Gac 30, Sebastian Papiernik 38 - Mateusz Gliński 8, Paweł Tarnowski 18, 36, Krzysztof Jarosz 28, Bartłomiej Świniarski 40

Zdrowie: 12. Dominik Pusek, 25. Emil Anusiewicz - 2. Arkadiusz Zalewski, 3. Karol Kopeć, 5. Filip Gac, 7. Rafał Głąbicki, 8. Michał Zalewski, 9. Marcin Makulec, 17. Przemysław Alot, 47. Bogdan Głąbicki, 92. Sebastian Papiernik

Legia: 95. Mateusz Łysik, 88. Adam Świątkowski, 16. Tomasz Warszawski - 4. Dominik Skorża, 5. Paweł Juchniewicz, 6. Tomasz Doliński, 7. Łukasz Krupnik, 8. Mateusz Gliński, 9. Paweł Tarnowski, 11. Bartłomiej Świniarski, 14. Krzysztof Jarosz, 19. Adam Grzyb, 81. Mariusz Milewski