Efektowne zwycięstwo Basketu

00:13, 13.01.2020 KS Aktualizacja: 00:14, 13.01.2020

UKS Basket Siedlce nie miał litości dla drużyny z Grójca. Podopieczni Rafała Sobiły po raz pierwszy w sezonie zdobyli ponad 100 punktów.

WGR TEAM Grójec przybył do Siedlec w 7-osobowym składzie. To w połączeniu ze zwyżkującą formą Basketu zwiastowało kłopoty dla przyjezdnych.

Siedlczanie dosyć szybko osiągnęli 10-punktową przewagę. Koszykarze z Grójca robili co mogli, jednak nie byli w stanie jej zniwelować. W drugiej kwarcie przewaga gospodarzy tylko zrosła. Basket grał dojrzale i wykorzystywał liczne błędy rywali. Do przerwy było 47:25 dla siedlczan.

W drugiej połowie Basket postawił na ofensywę. Siedlczanie dobili do setki, w czym duży udział miał skuteczny Dawid Kołodziński – autor 26 punktów. Czterech innych zawodników również zdobyło dziesięć punktów lub więcej. Drużyna Sobiły wygrała 104:62 i zrobiła kolejny krok w kierunku awansu do grupy mistrzowskiej.

W przerwach pomiędzy kwartami prowadzone były licytacje gadżetów koszykarskich na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W sobotę 18 stycznia o 18:30 Basket zagra na wyjeździe z Politechniką Warszawską.

UKS Basket Siedlce – WGR TEAM Grójec 104:62 (25:17, 22:8, 30:16, 27:21)

Basket: Kołodziński 26, Wasilewski 16, Ożarek 14, Zawadzki 13, Wakuliński 10, Gustołek 7, Bal 5, Wróblewski 5, Wróbel 4, Kołodziejak 2, Olszewski 2, Lipiński