Zabrakło wyrachowania. AKS Zły górą

08:48, 12.01.2020 KS Aktualizacja: 08:51, 12.01.2020

SMKK Siedlce przegrał 57:70 z AKS Zły Warszawa.

Dla obu drużyn mecz w Siedlcach był inauguracją II etapu zmagań. SMKK przystępował do walki o miejsca 7-12 z dorobkiem jednego zwycięstwa, zaś Zły z trzema.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem niedokładności i nieskuteczności z obu stron. Dopiero po prawie trzech minutach Oliwia Kukulak zdobyła pierwsze punkty w meczu. Warszawianki rozkręcały się i osiągnęły prowadzenie 8:1. Gospodynie nie poddały się i odrobiły większość strat. W drugiej kwarcie po trójce Elizy Zalewskiej zrobiło się 21:21. Kolejna trójka siedlczanki zmusiła trenera Jarosława Łukasiewicza do skorzystania z przerwy na żądanie. To nie wybiło z uderzenia drużyny Michała Żmińczuka i Arkadiusza Mazurkiewicza, która schodziła do szatni przy prowadzeniu 28:26.

Druga kwarta była bardziej emocjonująca. AKS odważnie zaczął, ale wobec dobrej dyspozycji rzutowej Natalii Staręgi i Zalewskiej był bezradny. Przy 10-punktowym prowadzeniu siedlczanek o czas poprosił trener gości. Chwila spędzona przez Łukasiewicza ze swoimi zawodniczkami okazała się kluczowa. Warszawianki zanotowały serię 16:1 i wyszły na prowadzenie 47:44 przed ostatnią kwartą. Po trójce Justyny Szczygielskiej (52:54) pojawiła się nadzieja na zwycięstwo, jednak bardziej ograne koszykarki AKS Zły zachowały więcej wyrachowania w nerwowych momentach. SMKK przegrał 57:70.

W sobotę 26 stycznia o 17:00 SMKK podejmie UKS Szkoła Gortata.

II liga: SMKK Siedlce – AKS Zły Warszawa 54:70 (10:13, 18:13, 16:21, 13:23)

SMKK: Zalewska 19, Staręga 11, Moszyńska 6, Pietraszek 6, Cabaj 5, Szczygielska 3, Komar 2, Cepek 1, Czarnocka 1, Rombel, Przybyłek-Moczybroda