Nie zdołały nadrobić strat

00:00, 08.12.2019 KS Aktualizacja: 19:16, 11.12.2019

Podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza przegrały 57:70 z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

Przed meczem wydawało się, że zajmujący piątą lokatę Basket jest w zasięgu szóstego SMKK. Pierwsze minuty kazały jednak zmienić te przewidywania. Po zaledwie kilku akcjach na tablicy pojawił się rezultat 14:1 dla aleksandrowianek. Na pierwsze punkty SMKK z gry przyszło czekać prawie 6 minut. Impas przerwała Marlena Pietraszek. W ostatnich sekundach pierwszej kwarty Sara Kwiatkowska zdobyła 10 punktów z rzędu, jednak po 1/4 meczu było 23:8 dla przyjezdnych. Druga odsłona spotkania była bardziej wyrównana. Na półmetku SMKK przegrywał 17:37.

Siedlczanki dobrze zaczęły druga połowę, co pozwoliło odrobić część strat. To były jednak miłe złego początki. Podopieczne Piotra Rozwadowskiego wróciły na swój normalny poziom, dzięki czemu stopniowo powiększały, i tak pokaźną, przewagę punktową. SMKK nie poddał się i kilkukrotnie zaskoczył rywalki celnymi rzutami z dystansu. Przed ostatnią kwartą siedlczanki przegrywały 37:53. Decydujące 10 minut zaczęło się od trójki Natalii Staręgi. Chwilę później ta sama zawodniczka zmniejszyła straty do 10 oczek (47:57). Końcówka była emocjonująca, jednak nie przyniosła rozstrzygnięcia wyczekiwanego przez około 200 kibiców. SMKK wygrał drugą połowę, lecz w całym meczu przegrał 57:70.

– Kobiety poznaje się po tym jak kończą, a nie jak zaczynają. Dzisiaj rozdawaliśmy mikołajkowe prezenty, taka jest prawda. Nie lubię przegrywać. Kiedyś chodziłem do Elektryka. Gdybym w pierwszej kwarcie pobudził dziewczyny 12-woltowym pastuchem elektrycznym to byłoby plus 20. Dziewczynom należą się gratulacje, ponieważ w naszej sytuacji każdy mecz, czy wygrany, czy przegrany, jest zwycięstwem – powiedział Arkadiusz Mazurkiewicz.

Za tydzień (14 grudnia) SMKK zagra na wyjeździe z UKS Nowa Wieś. Początek meczu o 11:00.

II liga: SMKK Siedlce – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 57:70 (8:23, 9:14, 20:16, 20:17)

SMKK: Szczygielska 11, Zalewska 10, Pietraszek 8, Staręga 8, Komar 6, Kwiatkowska 5, Czarnocka 3, Cabaj 2, Rombel 2, Moszyńska, Przybyłek-Moczybroda