Czerwona latarnia ligi wygrała w Siedlcach

16:27, 01.12.2019 KS Aktualizacja: 21:55, 01.12.2019
reo

W ostatnim meczu w 2019 roku Pogoń Siedlce przegrała 1:2 z Legionovią Legionowo.

Trener Marcin Płuska musiał zestawić skład bez wykartkowanych Damiana Mosiejki i Bartłomieja Olszewskiego. Do kadry, i do jedenastki, wrócił za to po okresie rekonwalescencji Tomasz Margol.

Pierwsza połowa nie była dobra w wykonaniu Pogoni. Legionovia, pomimo kiepskiej sytuacji w tabeli, prezentowała dosyć ciekawy futbol. Już początek spotkania był pechowy. Po zaledwie trzech minutach urazu doznał Bartosz Wiktoruk. Młodzieżowiec opuścił boisko i został hospitalizowany. Na boisku zameldował się Artur Balicki, ale to nie on był bohaterem meczu. Na to miano zasłużył Eryk Więdłocha. To on w 30 minucie wyłożył piłkę Danielowi Pietraszkiewiczowi, który pokonał dobrze dysponowanego Rafała Misztala. Chwilę wcześniej golkiper Pogoni kapitalnie interweniował po strzale Adama Imieli z głowy. Najlepszej okazji do wyrównania nie wykorzystał Tomasz Wełna, który główkował po rzucie wolnym Adama Mójty i przedłużeniu Dominika Barciaka. Do przerwy było 1:0 dla Novii.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się radykalnie. Legionovia broniła korzystnego rezultatu i szukała okazji do podwyższenia prowadzenia. Misztal przechodził samego siebie między słupkami (m.in. zatrzymał Piotra Maślanka w sytuacji sam na sam), ale przy strzale Więdłochy, który został poprzedzony przebojowym rajdem, był bezradny. W międzyczasie piłka obiła poprzeczkę po centrostrzale Mójty. Lewy pomocnik Pogoni znalazł drogę do siatki Novii w 82 minucie po strzale z wapna, który był następstwem zagrania ręką na skraju pola karnego. Beniaminek II ligi mądrze bronił się w ostatnich minutach i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa, na które solidnie zapracował.

W przeszłości w Legionovii występował Marcin Kozłowski I. Z kolei w beniaminku z Legionowa zaprezentował się ekspogonista Rafał Zembrowski.

Pogoniści po okresie roztrenowania udadzą się na urlopy. Do zajęć wrócą w styczniu.

II liga: Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 1:2 (0:1)

Bramki: Adam Mójta 82 k – Daniel Pietraszkiewicz 30, Eryk Więdłocha 71

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk, 31. Bartosz Brodziński, 27. Tomasz Wełna, 28. Marcin Kozłowski I – 9. Kamil Walków (59, 19. Maciej Firlej), 8. Tomasz Margol, 10. Bartosz Wiktoruk (7, 34. Artur Balicki), 20. Marcin Kozłowski II, 6. Adam Mójta – 99. Dominik Barciak (46, 11. Jakub Romanowicz)