Zamknij

Rekord Zanikowskiego w memoriale Żyburowej

10:36, 18.11.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Za duży sukces należy uznać mistrzostwa Siedlec w pływaniu im. Marii Żyburowej.

Znakomitą decyzją organizatorów było przeniesienie zmagań do Parku Wodnego Siedlce. Sprawiło to, że memoriał Żyburowej miał godną oprawę, a dodatkowo rodzice młodych pływaków mogli w komfortowych warunkach oglądać ich zmagania.

Na uwagę zasługuje wyczyn Krystiana Zanikowskiego (New School), który ustanowił swój nowy rekord życiowy na 50 metrów stylem dowolnym (25,43), bijąc tym samym dotychczasowy niepobity od wielu lat rekord Siedlce o 13 setnych sekundy. Co ciekawe należał on do Marcina Chomicza, czyli rodzonego brata Przemysława – trenera Zanikowskiego.

 

MEDALIŚCI MISTRZOSTW SIEDLEC W PŁYWANIU

 

Dziewczyny, 8 lat i młodsze

25 m, styl dowolny

1. Michalina Reda (UKS Ósemka Siedlce) – 20,43

2. Karolina Rólka (Ósemka) – 22,79

3. Maria Naumiuk (Ósemka) – 24,25

25 m, styl klasyczny

1. Michalina Reda (Ósemka) – 28,31

2. Karolina Rólka (Ósemka) – 32,91

3. Maria Naumiuk (Ósemka) – 34,58

 

Chłopcy, 8 lat i młodsi

25 m, styl dowolny

1. Julian Świderski (New School) – 21,99

2. Rafał Borkowski (Ósemka) – 22,46

3. Wojciech Kosieradzki – 22,94

25 m, styl klasyczny

1. Aleks Jóźwiak (Ósemka) – 28,67

2. Szymon Domański (Ósemka) – 31,02

3. Rafał Borkowski (Ósemka) – 31,48

 

Dziewczyny, 9-10 lat

50 m, styl dowolny

1. Zofia Kożuchowska (SP 8) – 39,75

2. Lena Mierzejewska (Ósemka) – 40,04

3. Zuzanna Wakulińska (SP 8) – 41,62

50 m, styl klasyczny

1. Kalina Seliga (New School) – 49,89

2. Amelia Raczuk (SP 8) – 50,82

3. Zuzanna Wakulińska (SP 8) – 54,02

 

Chłopcy, 9-10 lat

50 m, styl dowolny

1. Filip Kobak (Ósemka) – 41,24

2. Michał Pilich (New School) – 42,81

3. Bruno Włodarczyk (KSP Siedlce) – 43,08

50 m, styl klasyczny

1. Ignacy Ostrowski (Ósemka) – 47,81

2. Filip Kobak (Ósemka) – 51,14

3. Igor Lemieszek (Ósemka) – 53,03

 

Dziewczyny, 11-12 lat

50 m, styl dowolny

1. Natalia Safiańczuk (KSP) – 33,93

2. Wiktoria Kiełczykowska (New School) – 34,51

3. Wiktoria Karwowska (Ósemka) – 35,42

50 m, styl klasyczny

1. Wiktoria Karwowska (Ósemka) – 41,68

2. Wiktoria Kiełczykowska (New School) – 45,77

3. Natalia Safiańczuk (KSP) – 45,88

 

Chłopcy, 11-12 lat

50 m, styl klasyczny

1. Bartosz Wentykier (Ósemka) – 42,56

2. Krzysztof Wentykier (Ósemka) – 43,59

3. Kacper Gębicki (New School) – 44,15

50 m, styl dowolny

1. Jan Pawlak (SP 3) – 34,30

2. Krzysztof Wentykier (Ósemka) – 34,58

3. Michał Bielecki (Ósemka) – 34,82

 

Dziewczyny, 13-14 lat

50 m, styl klasyczny

1. Oliwia Pikulska (Ósemka) – 39,14

2. Zuzanna Niewiatowska (Ósemka) – 43,28

3. Karolina Niedziółka (KSP) – 43,69

50 m, styl dowolny

1. Oliwia Pikulska (Ósemka) – 31,43

2. Zuzanna Niewiatowska (Ósemka) – 33,49

3. Julia Kruś (Ósemka) – 33,60

 

Chłopcy, 13-14 lat

50 m, styl klasyczny

1. Nataniel Majewski (New School) – 39,80

2. Maciej Nieczyporuk (SP 4) – 40,60

3. Maksymilian Włodarczyk (Ósemka) – 41,07

50 m, styl dowolny

1. Maciej Nieczyporuk (SP 4) – 29,52

2. Nataniel Majewski (New School) – 30,86

3. Maksymilian Włodarczyk (Ósemka) – 31,08

 

Dziewczyny, 15 lat i starsi

50 m, styl klasyczny

1. Zuzanna Celińska (I LO) – 42,90

2. Aleksandra Jówko (I LO) – 52,96

50 m, styl dowolny

1. Zuzanna Celińska (I LO) – 32,90

2. Patrycja Dymitrowicz (I LO) – 35,40

3. Aleksandra Jówko (I LO) – 39,23

 

Chłopcy, 15 lat i starsi

50 m, styl klasyczny

1. Marek Wawryniuk (Masters Siedlce) – 34,26

2. Michał Karakula (Neptun Sokołów Podlaski) – 34,62

3. Krystian Zanikowski (New School) – 35,46

50 m, styl dowolny

1. Krystian Zanikowski (New School) – 25,43

2. Michał Karakula (Neptun) – 26,18

3. Marek Wawryniuk (Masters) – 27,27

REKLAMA
(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone