Ofensywny bonus w derbach

17:09, 10.11.2019 KS Aktualizacja: 17:13, 10.11.2019

Siedleccy rugbiści wygrali w derbach Mazowsza z Orkanem Sochaczew.

Siedlczanie przystępowali do meczu w roli faworytów. W razie zwycięstwa Pogoniści mieli szansę na wskoczenie na drugie miejsce w tabeli.

Początek meczu nie wskazywał na łatwą przeprawę. Siedlczanie przez kwadrans z okładem musieli być skupieni w defensywie, ponieważ szybkie ataki Orkana siały popłoch w szeregach gospodarzy. 0:0 na tablicy wyników widniało przez 20 minut. Impas przełamał Eduard Wertyłećkyj. Reprezentant Ukrainy przyłożył dzięki pracy młyna. Odpowiedź Orkana była natychmiastowa. Michał Kępa zaliczył akcję 5+2 i wyprowadził swoją drużynę na jedyne prowadzenie (7:5) w meczu. W końcówce pierwszej połowy najważniejszą postacią w szeregach Pogoni był Anton Szaszero. Kopacz rodem z Ukrainy wykorzystał karnego, podwyższenie oraz zanotował kapitalną asystę przy przyłożeniu Przemysława Rajewskiego. Tuż przed przerwą Kępa trafił z karnego, ustalając rezultat do przerwy na 15:10 dla siedlczan.

W drugiej połowie dominacja Pogoni nie podlegała dyskusji. W 52 minucie żółtą kartkę obejrzał Adam Dudek, ale nawet jego 10-minutowe zejście nie pokrzyżowało szyków drużynie Adriana Miałkowskiego. Siedlczanie w osłabieniu zanotowali przyłożenie za sprawą przebojowego Grzegorza Szczepańskiego. Na pięć minut przed końcem w ślady reprezentanta Polski poszedł Patelesio Sili. Rugbista z Tonga wszedł w obronę gości jak gorący nóż w masło, zapewniając tym samym ofensywny bonus swojej drużynie. Pogoń wygrała 27:10.

W przeszłości barwy Pogoni reprezentował Tomasz Gasik.

W sobotę 16 listopada o 14:00 Pogoń zagra arcyważny mecz z rewelacyjną Juvenią Kraków. Spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe.

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Orkan Sochaczew 27:10

Punkty: Anton Szaszero 7 (K, 2 pd), Przemysław Rajewski 5 (P), Patelesio Sili 5 (P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Eduard Wertyłećkyj 5 (P) – Michał Kępa 10 (P, K, pd)

Pogoń: 1. Davit Chaduneli (60, 17. Paweł Tokarski), 2. Adrian Chróściel, 3. Isitolo Tuumotooa (80, 26. Tomasz Gołąb), 16. Marek Mirosz (50, 25. Mateusz Siekierka), 5. Krystian Olejek (62, 4. Ołeksandr Szewczenko), 6. Norbert Kargol, 7. Paweł Antoszczuk, 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Anton Szaszero, 11. Tomasz Biernacki (80, 27. Paweł Stempel), 13. Grzegorz Szczepański, 12. Patelesio Sili, 14. Adam Dudek, 15. Przemysław Rajewski