Dobre zmiany Płuski. Przełamanie Pogoni

15:39, 03.11.2019 KS Aktualizacja: 19:17, 03.11.2019

Pięć ligowych porażek i starczy. Pogoniści przełamali się w meczu ze Skrą Częstochowa.

Trener Marcin Płuska musiał zestawić jedenastkę bez Macieja Firleja, który musiał odcierpieć pauzę za cztery żółte kartki. Jego miejsce zajął Artur Balicki.

Pierwsza połowa nie obfitowała w emocje. W 4 minucie Dawid Niedbała niecelnie główkował po precyzyjnej wrzutce Piotra Noconia. Skra nie zwalniała tempa. W 18 minucie Rafał Misztal niepewnie interweniował nogami, na uderzenie zdecydował się Nocoń, ale z asekuracją zdążył Tomasz Margol. Po chwili Kamil Zalewski przestrzelił z kilkunastu metrów. Pod bramką gości zagotowało się dopiero w 24 minucie, kiedy Mikołaj Biegański interweniował z niewielkimi problemami po płaskim wstrzeleniu. W ostatnim kwadransie Pogoniści hurtowo bili stałe fragmenty gry, lecz żaden z nich nie przyniósł wymiernego efektu. W 42 minucie Damian Mosiejko długo zbierał się do strzału, ale wreszcie posłał piłkę w kierunku bramki gości. Na linii uderzenia stanął jednak Mateusz Bondarenko. Do przerwy było 0:0.

Druga połowa zaczęła się nieciekawie (strzała Damiana Niedojada w słupek), ale później było dużo lepiej. W 54 minucie Adam Mójta wyłożył piłkę Jakubowi Romanowiczowi, który uderzył nad poprzeczką z idealnej pozycji. Po chwili ciętym dośrodkowanie z rzutu wolnego popisał się lewoskrzydłowy Pogoni, jednak nikt z piłkarzy gospodarzy nie zdołał go przeciąć. Kolejne minuty upłynęły w klasycznym klinczu. Mecz ożywili rezerwowi. W 77 minucie Kacper Skibicki podał do Mateusz Kluzka, który przegrał pojedynek sam na sam z Biegańskim. Pogoniści nie ustawali w próbach. W 82 minucie gospodarze dopięli swego. Rezerwowy Bartłomiej Olszewski oddał celne uderzenie zza pola karnego. Piłka po drodze do siatki obiła jeszcze słupek. W 85 minucie inny rezerwowy Kamil Walków oddał groźne uderzenie z głowy, lecz Biegański obronił. Chwilę później golkiper Skry był już bezradny. Po kontrze Skibicki uprzedził Biegańskiego, później uciekł rywalowi robiącemu wślizg i wpakował piłkę do pustej bramki. Pogoń wygrała 2:0 i przełamała passę meczów bez zwycięstwa.

W sobotę 9 listopada o 16:30 Pogoń podejmie Stal Stalowa Wola.

Pogoń Siedlce – Skra Częstochowa 2:0 (0:0)

Bramki: Bartłomiej Olszewski 82, Kacper Skibicki 85

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 28. Marcin Kozłowski I, 8. Tomasz Margol, 31. Bartosz Brodziński, 27. Tomasz Wełna (70, 14. Bartłomiej Olszewski) – 11. Jakub Romanowicz (73, 22. Kacper Skibicki), 23. Damian Mosiejko, 10. Bartosz Wiktoruk, 70. Kacper Falon (56, 17. Mateusz Kluzek), 6. Adam Mójta – 34. Artur Balicki (56, 9. Kamil Walków)