Mistrz Polski górą w Siedlcach

19:36, 30.10.2019 KS Aktualizacja: 21:30, 30.10.2019

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Pogoń Siedlce przegrała 0:4 z Piastem Gliwice.

Trener Marcin Płuska w oficjalnym debiucie postawił na sprawdzony skład. Jedenastka względem meczu z Gieksą zmieniła się nieznacznie. Marcin Kozłowski II zastąpił Jakuba Romanowicza.

W 2 minucie mistrzowie Polski stworzyli pierwszą groźną sytuację. Jakub Holúbek z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Pogoń odpowiedziała strzałem Bartosza Wiktoruka z ostrego kąta, jednak został on zatrzymany przez Františka Placha. W 9 minucie odważną akcję przeprowadził Marcin Kozłowski I, ale wykończył ją niecelnym strzałem. Po chwili Martin Konczkowski zacentrował z prawej flanki w kierunku Patryka Tuszyńskiego, który nieczysto główkował. Piłka minęła bramkę Pogoni w bezpiecznej odległości. W 16 minucie Łukasz Krakowczyk groźnie uderzał z głowy po wrzutce Holúbka z rzutu rożnego. Rafała Misztala od utraty bramki uratował refleks. Przed upływem pierwszych dwóch kwadransów Tiago Alves wywalczył rzut wolny i go... zmarnował kopiąc wprost w szczelny biało-niebieski mur. W 32 minucie Maciej Firlej sprytnie główkował po centrze Adama Mójty spod chorągiewki. Plach instynktownie odbił piłkę. To była najlepsza sytuacja Pogoni w pierwszej połowie. Pięć minut później Tuszyński celnie główkował po centrze Holúbka z lewego skrzydła. W ostatniej akcji pierwszej połowy Piast wyprowadził zabójczą kontrę: Tiago Alves uruchomił Konczkowskiego, który z zimną krwią przerzucił piłkę nad interweniującym Misztalem. Do przerwy Piast prowadził 2:0.

W 51 minucie Tiago Alves rozegrał dwójkową akcję z Tuszyńskim. Portugalczyk oddał niecelne uderzenie z dogodnej pozycji. Chwilę później były piłkarz Olimpii Grudziądz przestrzelił z dystansu. W 58 minucie tylko umiejętności Misztala uchroniły Pogoń przed utratą trzeciej bramki po strzale Konczkowskiego. Siedlczanie odpowiedzieli groźnym, choć niecelnym, strzałem Damiana Mosiejki. Po godzinie gry z niewielkim okładem w krótkim odstępie czasu możliwości Placha sprawdził rezerwowy Kamil Walków. W 72 minucie Piast wyprowadził kontrę. Bartosz Brodziński okazał się ojcem opatrznościowym Pogoni. Najpierw wygarnął piłkę Tuszyńskiemu, a później zablokował strzał Denisa Gojki. Biało-niebiescy odpowiedzieli równie groźną kontrą. Firlej podał do Walkowa, który stanął oko w oko z Plachem. Słowacki golkiper wygrał ten pojedynek z napastnikiem Pogoni. Niewykorzystana sytuacja zemściła się. W 76 minucie Tiago Alves trafił po dograniu piętą przez Tuszyńskiego, a po chwili zawodnicy zamienili się rolami: Portugalczyk wrzucał, Polak strzelał.

Piast pozna rywala w 1/8 finału we wtorek 5 listopada. Wcześnie, bo w niedzielę (3 listopada) Pogoń zagra ze Skrą Częstochowa. Początek meczu o 13:00.

1/16 finału Pucharu Polski: Pogoń Siedlce – Piast Gliwice 0:4 (0:2)

Bramki: Patryk Tuszyński 37, 79, Martin Konczkowski 45+1, Tiago Alves 76

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 28. Marcin Kozłowski I, 8. Tomasz Margol, 31. Bartosz Brodziński, 27. Tomasz Wełna – 20. Marcin Kozłowski II (57, 9. Kamil Walków), 23. Damian Mosiejko, 10. Bartosz Wiktoruk, 70. Kacper Falon (57, 17. Mateusz Kluzek). 6. Adam Mójta – 19. Maciej Firlej (79, 34. Artur Balicki)

Piast: 26. František Plach – 20. Tomasz Mokwa, 88. Uroš Korun, 23. Tomáš Huk, 14. Jakub Holúbek – 20. Martin Konczkowski (78, 20. Bartosz Rymaniak), 5. Marcin Pietrowski, 3. Tomasz Jodłowiec, 45. Tiago Alves – 89. Patryk Tuszyński (81, 90. Dani Aquino), 92. Łukasz Krakowczyk (60, 77. Denis Gojko)