Porażka w kontrowersyjnych okolicznościach

18:29, 05.10.2019 KS Aktualizacja: 19:08, 05.10.2019

Pogoń Siedlce rozpoczęła październikowe granie od minimalnej porażki z Olimpią Elbląg.

Trener Kamil Socha dokonał trzech zmian w składzie względem meczu z Elaną Toruń. Z jedenastki wypadli Artur Balicki, Aya Diouf oraz Piotr Marciniec. Zastąpili ich Maciej Firlej, Marcin Kozłowski I oraz powracający po kartkowej karencji Bartosz Wiktoruk.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem. Ciut lepiej prezentowali się piłkarze Olimpii. W 2 minucie Michał Kuczałek uderzył nad poprzeczką po przebojowej akcji doskonale znanego w Siedlcach Cezarego Demianiuka. Pogoń odpowiedziała po centrze Adama Mójty z rzutu rożnego i niecelnym strzale Tomasza Margola z głowy. W 12 minucie Piotr Smołuch wybił piłkę pod nogi Damiana Szuprytowskiego, który miał pustą bramkę przed sobą, ale nie zdecydował się na strzał. W ostatniej chwili zatrzymał go Bartosz Brodziński do spółki z Wiktorukiem. W końcówce pierwszej połowy rozkręcił się Demianiuk, jednak brakowało mu wykończenia. W ostatniej minucie gola zdobył Michał Miller, który zamienił na bramkę znakomite podanie Szuprytowskiego.

Początek drugiej połowy w wykonaniu Pogoni był optymistyczny. W 51 minucie bliski wyrównania był Tomasz Margol, jednak jego strzał z głowy obronił bezrobotny do tej pory Sebastian Madejski. Dobry okres w grze biało-niebieskich nie potrwał długo. Na kolejną sytuację pachnącą golem przyszło czekać do 74 minuty, kiedy Madejski w efektownym stylu obronił strzał Damiana Mosiejki z rzutu wolnego. Końcówka spotkania była emocjonująca. W 79 minucie Brodziński sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Szuprytowskiego, co zmusiło sędziego do pokazania mu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej, kartki. Zdziesiątkowana Pogoń nie poddała się. W przedostatniej minucie Maciej Firlej był faulowany w szesnastce gości przez Eryka Filipczyka, jednak sędzia nie zauważył ewidentnego faulu. Kartki powędrowały za to na konto napastnika Pogoni i asystenta trenera – Marcina Płuski. Nerwy nie były dobrym doradcą w końcówce meczu przegranego ostatecznie 0:1.

W Olimpii zagrali byli Pogoniści: Cezary Demianiuk oraz Tomasz Lewandowski.

W sobotę 12 października o 19:10 Pogoń zagra w Łodzi z Widzewem.

II liga: Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)

Bramka: Michał Miller 45

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 8. Tomasz Margol, 55. Oskar Repka, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 28. Marcin Kozłowski I (77, 20. Marcin Kozłowski II), 10. Bartosz Wiktoruk (67, 7. Piotr Marciniec), 23. Damian Mosiejko, 6. Adam Mójta – 9. Kamil Walków (60, 34. Artur Balicki), 19. Maciej Firlej