Na wyjazdach idzie lepiej

19:10, 07.09.2019 KS Aktualizacja: 10:35, 12.09.2019

Pogoń Siedlce lepiej punktuje na wyjazdach niż u siebie. Ta prawda potwierdziła się w Bytowie.

Trener Kamil Socha dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie. Z jedenastki wypadli Aya Diouf, Marcin Kozłowski I oraz Jakub Romanowicz, zaś beneficjentami roszad okazali się Artur Balicki, Tomasz Margol i Adam Mójta.

W pierwszej połowie Bytovia stwarzała spore zagrożenie po ciekawie rozgrywanych rzutach rożnych. Z roli centrującego wywiązywał się Daniel Feruga. W 19 minucie centra doświadczonego pomocnika trafiła na głowę Karola Czubaka, który strzelił wprost w dobrze ustawionego Piotra Smołucha. Pogoń cierpliwie czekała na swoją szansę i doczekała się. W 26 minucie Kamil Walków obsłużył Balickiego, który nie mógł pomylić się z kilku metrów. Chwilę później rozochocony młodzieżowiec szukał dubletu, lecz przestrzelił. W pierwszej doliczonej minucie do pierwszej połowy Feruga przymierzył z rzutu wolnego z około 18 metrów, jednak Smołuch zaliczył efektowną i skuteczną interwencję. W odpowiedzi siedlczanie zbudowali kontrę, której zwieńczeniem było niecelne uderzenie Macieja Firleja. To była ostatnia akcja przed przerwą.

Sytuacja Pogoni skomplikowała się tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Mójta obejrzał czerwoną kartkę za brutalny faul na Deleu. Na boisku gotowały się emocje. Pogoniści domagali się czerwonej kartki po faulu Adriana Kwiatkowskiego na Firleju. Pomocnik gospodarzy został upomniany żółtkiem, a za dyskusje ukarani zostali Smołuch oraz... trener Socha. W 57 minucie Czubak główkował nad siedlecką bramką. Po godzinie gry rezerwowy Denisław Stanczew przestrzelił z kilkunastu metrów. W 74 minucie Czubak zgrał piłkę do Ferugi, który doprowadził do wyrównania. Bramkową akcję zapoczątkowało złe wyprowadzenie piłki przez Bartosza Wiktoruka. Kilka chwil później Bartosz Ryngwelski popisał się kapitalną interwencję po strzale Firleja z głowy. To powinien być gol na 2:1 dla siedlczan. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 80 minucie Walków trącił piłkę głową po wrzutce Wiktoruka z rzutu wolnego. Chwilę później stan osobowy obu drużyn wyrównał się. Kacper Kawula obejrzał drugą żółtą, a co za tym idzie czerwoną, kartkę i zakończył mecz przed czasem. W 86 minucie Marcin Kozłowski I dobił gospodarzy po indywidualnym rajdzie.

W sobotę 14 września o 19:00 Pogoń zagra w Polkowicach z Górnikiem.

Bytovia Bytów – Pogoń Siedlce 1:3 (0:1)

Bramki: Daniel Feruga 74 - Artur Balicki 25, Kamil Walków 80, Marcin Kozłowski I 86

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 8. Tomasz Margol, 55. Oskar Repka 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 9. Kamil Walków (89, 17. Mateusz Kluzek), 7. Piotr Marciniec, 10. Bartosz Wiktoruk, 34. Artur Balicki (79, 28. Marcin Kozłowski I), 6. Adam Mójta – 19. Maciej Firlej (90+3, 13. Sebastian Barej)