Bezcenne zwycięstwo z Gryfem

00:36, 26.08.2019 KS Aktualizacja: 08:30, 26.08.2019

Pogoń Siedlce minimalnie wygrała z Gryfem Wejherowo. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Piotr Marciniec.

Trener Kamil Socha dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie. Damiana Mosiejkę zastąpił rekonwalescent Bartosz Olszewski. Były obrońca Górnika Zabrze zagrał na lewej obronie, Marcin Kozłowski I został przesunięty do drugiej linii, zaś Kamil Walków stał się drugim napastnikiem.

Początek spotkania nie był przesadnie optymistyczny. Gryfiarze zaczęli odważnie, jednak wraz z upływem czasu prezentowali coraz mniej czysto piłkarskich atutów. W 4 minucie Piotr Smołuch miał poważne problemy po strzale Maksymiliana Hebla. Pogoń próbowała odpowiedzieć po jednym z licznych stałych fragmentów gry, jednak dośrodkowania ze stojącej piłki nie trafiały do adresatów. W 24 minucie Piotr Marciniec przeprowadził przebojową akcję, mijając rywali jak slalomowe tyczki. Niestety, Maciej Firlej skiksował w najważniejszym momencie.

Ostatni kwadrans upłynął pod znakiem zdecydowanej przewagi gości. Podopieczni Sochy korzystali z ruchliwości drugiej linii, jednak w ofensywie czegoś (lub kogoś?) brakowało. Do przerwy było 0:0.

Pogoniści odważnie rozpoczęli drugą połowę, jednak bili głową w mur. W 52 minucie Mateusz Majewski niecelnie główkował po centrze Mariusza Sławka. Po dobrym początku siedlczanie zaciągnęli hamulec ręczny. W końcówce biało-niebiescy odzyskali rezon. Decydującym momentem meczu był przechwyt Pogoni po wybiciu Dawida Lelenia. Piłkę trafiła do Bartosza  Brodziński, po czym uruchomił Marcińca. Środkowy pomocnik zwiódł rywala i posłał piłkę do siatki obok bezradnego golkipera Gryfa. Pogoń bez większych perturbacji dowiozła minimalne prowadzenie do końca.

W sobotę 31 sierpnia o 16:00 Pogoń podejmie Lecha II Poznań.

Pogoń Siedlce - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)

Bramka: Piotr Marciniec 75

Pogoń: 95. Piotr Smołuch - 77. Adam Pazio, 4. Aya Diouf, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski - 22. Kacper Skibicki (86, 11. Jakub Romanowicz), 7. Piotr Marciniec, 10. Bartosz Wiktoruk, 9. Kamil Walków (70, 70. Kacper Falon), 28. Marcin Kozłowski I (62, 17. Mateusz Kluzek) - 19. Maciej Firlej (85, 18. Tomasz Margol).