Emocje do końca w derbach. Znicz górą

20:30, 17.08.2019 KS Aktualizacja: 12:27, 20.08.2019

Pogoń Siedlce w nieprawdopodobnych okolicznościach przegrała 0:1 w derbach Mazowsza ze Zniczem Pruszków.

Trener Kamil Socha dokonał jednej wymuszonej zmiany. Kontuzjowanego Bartłomieja Olszewskiego zastąpił Marcin Kozłowski I.

Początek derbowego spotkania upłynął na wzajemnym badaniu sił. W 9 minucie Kamil Walków wypatrzył Bartosza Wiktoruka, który uderzył z bliska obok bramki. Znicz odpowiedział okazją Patryka Czarnowskiego. Bartosz Brodziński przyblokował strzał, ułatwiając zadanie Piotrowi Smołuchowi. W 18 minucie Kacper Skibicki przestrzelił po podaniu Macieja Firleja. Znicz nie oddał pola. W 21 minucie Arkadiusz Pyrka przedarł się prawą flanką, podał do Pawła Moskwika, a ten trafił w rękę Smołucha, a nie w piłkę. Siedem minut później Wiktoruk źle uderzył po wyłożeniu piłki przez Piotra Marcińca. To była 100-procentowa sytuacja. W 31 minucie doszło do kuriozalnej sytuacji. Pogoniści byli pewni, że wywalczyli aut, jednak Znicz również. Pruszkowianie ruszyli z kontrą, wykorzystując zamieszanie. Czarnowski został zastopowany w ostatniej chwili. W 35 minucie pięknym i celnym uderzeniem popisał się Dariusz Zjawiński. Siedlczanie przez dłuższą chwilę nie mogli dojść do siebie. Do końca pierwszej połowy gospodarzy stać było jedynie na niecelny strzał Brodzińskiego.

Tuż po przerwie Kozłowski I miał dobrą okazję, jednak piłka po jego strzale odbiła się rykoszetem po nodze Adriana Rybaka. W 52 minucie Piotr Marciniec uderzył wprost w Bartłomieja Gradeckiego. Bramkarz Znicza miał swój dzień, co udowodnił po strzałach rezerwowego Damiana Mosiejki i Walkowa. W końcówce meczu derbowe emocje rozgrzały się do czerwoności. W 88 minucie Marcin Rackiewicz centrostrzałem trafił w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry Pogoń postawiła wszystko na jedną kartę. W ostatniej akcji meczu biało-niebiescy rzucili wszystkie siły do ataku, włącznie z Piotrem Smołuchem. Po jednym z rzutów rożnych zakotłowało się pod bramką gości, Brodziński nastrzelił rękę Pawła Tarnowskiego, a sędzia wskazał na wapno. Ochotę na wykonanie jedenastki miał Mosiejko, jednak odpowiedzialność wziął na swoje barki Adam Pazio. Kapitan Pogoni przestrzelił. Po chwili sędzia zagwizdał po raz ostatni.

W Zniczu wystąpił były piłkarz Pogoni – Dariusz Zjawiński.

W środę 21 sierpnia o 17:00 Pogoń zagra w Krakowie z Garbarnią.