Pogoń przegrała w Rzeszowie

18:55, 27.07.2019 KS Aktualizacja: 10:59, 28.07.2019

Pogoń Siedlce zaczęła nowy sezon od porażki 2:3 w Rzeszowie.

Trener Kamil Socha w swoim oficjalnym debiucie postawił na mieszankę piłkarzy grających w Pogoni w poprzednim sezonie z nowymi nabytkami. Obok szkoleniowca pierwsze kartki w swojej biało-niebieskiej historii zapisali Bartosz Brodziński, Marcin Kozłowski II oraz Jakub Romanowicz.

Pierwsze dziesięć minut upłynęło pod znakiem przewagi gospodarzy. Okazje na premierowego gola dla Stali na boiskach II ligi mieli Grzegorz Goncerz, Mateusz Olejarka oraz Piotr Głowacki. W dwóch przypadkach brakowało precyzji, a w jednym instynktowną interwencją błysnął Piotr Smołuch. Później tempo spadło, a mecz wyrównał się. W 20 minucie do pozycji strzałowej doszedł Łukasz Mozler, jednak nie znalazł sposobu na siedleckiego golkipera. Chwilę później Smołuch szczęśliwie interweniował po strzale Wojciecha Reimana z rzutu wolnego. W 27 minucie Mozler minimalnie przestrzelił z głowy po wrzutce aktywnego Olejarki. Gospodarze wreszcie dopięli swego. W 36 minucie Mozler ostemplował słupek, dobijał Damian Sierant, a tuż przed linią bramkową nieszczęśliwie piłkę do własnej siatki wpakował Tomasz Margol. Pogoniści ruszyli odważniej po straconej bramce, ale nie zdołali przed przerwą doprowadzić do remisu.

Drugą połowę siedlczanie rozpoczęli z dwiema nowymi twarzami: rzeszowianinem Piotrem Marcińcem oraz debiutantem Kacprem Skibickim. W 55 minucie po dalekim wrzucie Adama Mójty z autu do strzału doszedł Brodziński, ale nie miał z czego uderzyć. Po godzinie gry mogło być po meczu, ale Dominik Chromiński z kilku metrów ostemplował poprzeczkę. Kilka chwil później obramowanie znowu było pomocne dla siedlczan. Po dośrodkowaniu z kornera w poprzeczkę główkował Damian Kostkowski. W 72 minucie Kacper Skibicki przestrzelił po dobrym podaniu Marcińca. Niewykorzystana okazja zemściła się błyskawicznie. Zza pola karnego przymierzył Mozler, nie dając szans Smołuchowi. W 78 minucie Pogoń wróciła do gry po debiutanckim trafieniu Brodzińskiego. Środkowy obrońca główkował po centrze Mójty. Pod bramką Stali zagotowało się po minimalnie niecelnym strzale Margola z głowy. W 85 minucie losy meczu rozstrzygnął duet rezerwowych Stali: Damian Michalik oraz Michał Nawrot. Ten pierwszy asystował, drugi strzelał. Po chwili Marciniec główkował tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Wiktora Kaczorowskiego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry pięknego gola z rzutu wolnego zdobył Bartosz Wiktoruk. Niestety, tylko na pocieszenie. Pogoń przegrała 2:3.

W przeszłości barwy Stali reprezentował Tomasz Margol.

W sobotę 3 sierpnia Pogoń sprawdzi się na tle drugiego przedstawiciela Rzeszowa w II lidze - Resovii. Mecz zostanie rozegrany w Siedlcach. Początek o 17:00.

Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce 3:2 (1:0)

Bramki: Tomasz Margol 36 sam, Łukasz Mozler 73, Michał Nawrot 85 - Bartosz Brodziński 78, Bartosz Wiktoruk 90+4

Stal Rz.: 39. Wiktor Kaczorowski - 22. Damian Sierant, 2. Damian Kostkowski, 21. Sławomir Szeliga, 37. Piotr Głowacki - 15. Mateusz Olejarka (83, 13. Jakub Kądziołka), 4. Wojciech Reiman, 23. Adrian Ligienza (81, 8. Michał Nawrot), 14. Łukasz Mozler, 11. Dominik Chromiński (64, 69. Damian Michalik) - 17. Grzegorz Goncerz (70, 7. Artur Pląskowski)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch - 77. Adam Pazio, 8. Tomasz Margol, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski - 11. Jakub Romanowicz (46, 22. Kacper Skibicki), 23. Damian Mosiejko, 10. Bartosz Wiktoruk, 20. Marcin Kozłowski II (46, 7. Piotr Marciniec), 6. Adam Mójta - 9. Kamil Walków (71, 70. Kacper Falon)