Trzeci brąz z rzędu. Skra rozgromiona

22:28, 15.06.2019 KS Aktualizacja: 22:29, 15.06.2019

W meczu o brązowy medal Ekstraligi siedleccy rugbiści rozbili Skrę Warszawa.

Pogoniści przystąpili do meczu żądni rewanżu po porażce w Warszawie odniesionej w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Siedlczanie celowali w trzeci brąz z rzędu.

Już w 3 minucie punktowanie zaczął Przemysław Rajewski, który przymierzył z rzutu karnego. Popularny Raju sumiennie pracował na miano bohatera pierwszej połowy. W 24 minucie wychowanek Pogoni zanotował kluczowe podanie przy przyłożeniu Andreia Cebotariego, zaś po chwili podwyższył (10:0). W końcówce pierwszej połowy prowadzenie Pogoni zostało podwojone. Najpierw przyłożył Norbert Kargol, a połowę zwieńczyła akcja 5+2, w której główne role odegrali Anton Szaszero oraz Rajewski.

W 48 minucie dropgola zdobył Szaszero. To był sygnał do ataku dla siedlczan. Pogoniści z każdą minutą zyskali coraz większą dominację nad rywalami. Udokumentowaniem przewagi były przyłożenia Eduarda Wertyłećkiego, Daniela Gduli i niemożliwego do zatrzymania Rajewskiego. W 77 minucie Jan Cal postarał się o honorowe punkty dla Skry, jednak ostatnie słowo należało do Pogoni, a konkretnie do Mateusza Adamskiego. Rugbiści z Siedlec wygrali 51:7 i sięgnęli po trzeci brąz z rzędu.

W Skrze zaprezentowali się ekspogoniści: Jan Cal, Jakub Słowik oraz Paweł Stempel.

Pogoniści po raz kolejny musieli zadowolić się brązowymi krążkami. W przyszłym sezonie – granym systemem jesień-wiosna – będzie kolejna okazja do rzucenia wyzwania najlepszym z Sopotu i Łodzi.

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Skra Warszawa 51:7 (22:0)

Punkty: Przemysław Rajewski 14 (P, K, 3 pd), Anton Szaszero 8 (P, DG), Daniel Gdula 7 (P, pd), Mateusz Adamski 5 (P), Andrei Cebotari 5 (P), Norbert Kargol 5 (P), Eduard Wertyłećkyj 5 (P), Adrian Chróściel 2 (pd)

Pogoń: 1. Davit Chaduneli (41, 16. Tomasz Gołąb), 2. Adrian Chróściel (71, 17. Paweł Tokarski), 3. Peet Vorster (59, 24. Sebastian Mróz), 4. Krystian Olejek, 5. Marek Mirosz (41, 20. Ołeksandr Szewczenko), 6. Norbert Kargol, 7. Paweł Antoszczuk (48, 27. Maciej Panasiuk), 8. Eduard Wertyłećkyj (66, 19. Mateusz Siekierka), 9. Daniel Trybus, 10. Anton Szaszero, 11. Tomasz Biernacki, 12. Michał Węzka (71, 23. Mateusz Adamski), 13. Daniel Gdula, 14. Andrei Cebotari (71, 22. Mateusz Dąbrowski), 15. Przemysław Rajewski

Żółte kartki: Cyprian Majcher 58, Kacper Banasiak 70