Remis w derbach Mazowsza

17:59, 04.05.2019 KS Aktualizacja: 19:27, 07.05.2019

Pogoń Siedlce zremisowała 1:1 z Radomiakiem Radom. To piętnasty mecz biało-niebieskich z rzędu bez porażki.

Mecz Pogoni z Radomiakiem miał wiele podtekstów. Na ławce lidera II ligi zasiadał Dariusz Banasik, który rok wcześniej spuścił siedlczan z zaplecza ekstraklasy. W wyjściowej jedenastce Radomiaka zaprezentowali się ekspogoniści: Michał Grudniewski, Meik Karwot oraz Rafał Makowski.

Początek spotkania upłynął pod znakiem przewagi Radomiaka. Już w pierwszej minucie czujność Piotra Smołucha sprawdził Adam Banasiak. Chwilę później w środek bramki z dystansu uderzał Rafał Makowski. W 6 minucie Radomiak objął prowadzenie. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Makowski dośrodkował na głowę Patryka Mikity, który posłał piłkę obok słupka. Kilka chwil później po kontrze nad bramką Pogoni uderzał Meik Karwot. W pierwszym kwadransie Radomiak był zdecydowanie groźniejszym zespołem. Niestety dla miejscowych, obraz gry nie ulegał zmianie. W 25 minucie groźnie z narożnika pola karnego uderzał Makowski, jednak Smołuch zdołał odbić piłkę poza boisko. Golkiper Pogoni nie dał się również zaskoczyć Michałowi Kaputowi, choć nie obyło się bez problemów. Końcówka pierwszej połowy nie przyniosła większych emocji. Do przerwy Radomiak wygrywał 1:0.

Trener Prasoł kilka minut po przerwie wprowadził na boisko Wiktoruka. Młodzieżowiec przywitał się z boiskiem niecelnym strzałem zza pola karnego. W 63 minucie powinno być 1:1. Artur Haluch wypuścił piłkę po ciętej wrzutce z lewego skrzydła, dobijał Andrzej Rybski, ale na linii bramkowej ratunkową interwencją popisał się Jakub Wawszczyk. Radomiak odpowiedział strzałem Kaputa w poprzeczkę z ponad 20 metrów. Na kwadrans przed końcem meczu Adam Pazio zacentrował minimalnie zbyt wysoko dla Kamila Walkowa. W 85 minucie napastnik Pogoni miał kolejną sytuację, którą sam sobie wypracował. Walków strzelił jednak w środek bramki, gdzie czekał Haluch. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Pogoń doprowadził do wyrównania po akcji rezerwowych. Dośrodkowywał Dariusz Brągiel, a główkował Paweł Łydkowski!

W sobotę 11 maja o 17:00 Pogoń zagra w Częstochowie ze Skrą.

Pogoń Siedlce – Radomiak Radom 1:1 (0:1)

Bramki: Paweł Łydkowski 90+2 - Patryk Mikita 6

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 8. Tomasz Margol, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski (83, 11. Dariusz Brągiel) – 17. Mateusz Bochnak, 21. Piotr Marciniec, 27. Kacper Szymankiewicz (53, 16. Bartosz Wiktoruk), 18. Andrzej Rybski (88, 15. Paweł Łydkowski), 6. Adam Mójta – 9. Kamil Walków

Radomiak: 1. Artur Haluch – 66. Adam Banasiak, 2. Michał Grudniewski, 38. Martin Klabník, 46. Jakub Wawszczyk – 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot (80, 17. Maciej Filipowicz), 18. Rafał Makowski – 9. Leândro (90, 8. Patryk Winsztal), 97. Dominik Sokół (63, 22. Jakub Rolinc), 77. Patryk Mikita (83, 70. Bruno Luz)